petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dışkı Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aysu GÖKTÜRK tarafından 12 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Arkadaşlar muhabbet kuşumu alalı 3 hafta oluyor. 2-2 buçuk aylık kadar.İlk başlarda dışkısı poposuna yapışıodu.Ordaki tüyleri kestim falan.Şu an yapışma yok ama renkte bozukluk var.Yeşil kısmı normal.Beyaz olması gereken kısım krem rengi.Açık sarı-krem arası bir renk.1-2 gün vitamin kullanmıştım.Ondan kaynaklı olabilir mi? Yoksa bakteri falan mı var acaba ? İlk günlerde bu kısım beyazdı yani renkte bir sorun yoktu.Ayrıca hala dışkısı halka şeklinde olmuyor.Kimi zaman koyu kimi zaman sulu dışkısı.

Altına renkli kağıt koymuşum maalesef ama yine de fikir vermesi açısından resim ekledim. http://i.hizliresim.com/DJB58v.jpg

#1 Aysu GÖKTÜRK, 12 Haziran 2016
    Son düzenleme: 12 Haziran 2016
  2. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Çok küçük diye ilaç kullanmak istememiştim ama dışkı beni endişelendirdi.Sizce avidiare falan almalı mıyım?

3. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    43
    Ben kuşun dışkısında bir problem göremedim.Kuş yavruysa eğer dışkının popoya yapışması gayet normal.Dışkısı suluysa suyuna bir kaç damla elma sirkesi damlatabilirsin.

Sayfayı Paylaş