Karadeniz Pet

dışkı tahlili

• Konbuyu başlatan hmz
  • Başlangıç tarihi
H

hmz

Guest
merhabalar, fotoğrafını attığım dışkı ilk defa yaptığı bir şey. bir süredir hapsırma tarzı davranısları oluyordu ve biraz önce ilk defa böyle dışkıladı. endişelenmem gereken bir şey mi yoksa suyundan yeminden olmus anlık bir durum mudur sizce?

foto

bu arada kafesinin yanında termometre var 22 derecenin altına düsmüyor sıcaklık takip ediyorum. ceyranda da kalmadıgına eminim nerdeyse. tahminleriniz?

teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Levent beyin dediği gibi bir kaç gün daha takip et hep böyle dışkılarsa sorun var demektir

Kuşun duruşu normalse, kakayı birkaç gün takip et bakalım, düzelecek mi böyle devam edecek mi..

duruşu iyi, ucmasında yemesinde icmesinde bir problem yok hatta artık alısmaya bile basladı bana elimden yiyebiliyor. ancak sanırım tüy döneminde biraz kendini didiklemesi vardı popo bölgesi dahil. 2-3 günde bir kontrol ediyorum ama yarası kanaması biti piresi yok simdilik. sanırım tüy döktüğü icin.

teşekkürler.

karın bölgelerinde oluşan tümörler.ortam ısısının yeterli düzeyde olmaması.
hava akımında kalması(tüyler kabarmış ve ishalse)böbrek hastalığına yakalanmış olabilir(akut veya kronik böbrek yetmezliği)karın bölgesindeki şişlikler.gut hastalığına yakalanması.toksin alması.zehirli gıdaların verilmesi.içme suyunun filtre edilmeden verilmesi.fazla miktarda meyve verilmesi.hormonal bozuklukları.
çok fazla tuz veya glikoz (diyebetik ise)alması.stress olması(kafesinin yerinin değişmesi,seyehatler vs)psikolojik olgular.beslenme deyişiklikleri.aşırı proteinli gıdalarla beslenmesi.a vitamini eksiklikleri.çürük tohum ve meyvelerle beslenmesi.
soğuk ve dengesiz diyet beslenmeleri.paraziter hastalıkları(Trichomania vs)mantar enfeksiyonları(candida)bakteriyelhastalıkları(streptokok,enterkok,stafilokok,e.coli vs)
bağışıklık sisteminin zayıflaması.suyu fazla içmesi.yumurtalık hastalıkları.yabancı cisim alımı ve dezenfektanlar.ağır ruhsal bozukluklar.ağır metal zehirlenmeleri.

Geri