Karadeniz Pet

Dışkı Yapışma Problemi

Sedat ERKAL

Yeni Üye
Öncelikle konu açıp topic kirliliği yaratmamak adına özel mesaj kullanmayı denedim ancak sistem buna izin vermedi. Aynı tarzda konular daha öncede açılmış, ancak benim için net bir cevap içermemekte.

Kuşumun dışkısı tüylerine yapışıyor. Verdiğim yemi değiştirdim ve ıslak mendil ile iki gündür yapışmış dışkıları temizliyorum. Bana azaldı gibi geliyor yapışma sorunu. Dışkısı da kafesin dışında bıraktığında normal gözüküyordu ortası beyaz kenarları yeşil ve biraz sulu. Şekli ise düzgündü.

Bu arkadaş ishal'midir yoksa kabız'mı. Yada başka bir rahatsızlığımı vardır. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

aynı sorunu şu an bende yaşıyorum ama sanırım kakasını yapma şekliyle alakalı çünkü gözlemlediğim kadarıyla ucarken falan yapmaya calışıyor kalıyor orda artık yapmıyor ama bazen kalıyor tabi hemen alıyorum . kontrol şart hergün biyerinde bişey varmı diye bakmak lazım

Kendisi birazcık yavru sanırsam :) 1,5 - 2 Aylık olduğunu söylediler. Bundan sebepmidir acaba ?

böyle durumlar yaşanabiliyor tüylerinden olabilir. yapıp uyumuştur kalmıştır orda . ama bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum . arada bakın sürekli kalıyorsa sorun olabilir

Dün akşam 2 aylık erkek çek muhabbet aldım yeni olduğu için yem yemiyor ve su içmiyor. Sorum şu alırken yoktu fakat sabah baktığım da dışkı poposuna yapışmıştı bu normal bir durum mu?

Devamlı olmadığı sürece bir sorun arz edeceğini düşünmüyorum

Geri