petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dışkı yapışması ve halsizlik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Pınar Aydın tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce dişikuşum kaçtı yerine yeni birtane dişi aldım aldığımda poposu pisti dışkısı birikmiş tüylerine yapışmış temizledim kafese koydum ökkeşle anlaştılar da fakat sürekli halsiz uykulu ve yine poposu pis yine temizledim,ökkeştede halsizlik başladı ara ara kabartıp kendini uyukluyo ne yapmalıyım sizce kafes tabanını gözlemledim biraz ishalde var gibi.bu arada poposunu temizlerken tüyler kopuyo poposu çıplak kaldı kuşun çokcansız silerken kopuyor.

2. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    O tip hastaliklara tehlikeli dediklerini gozlemledim arastirmalarimda her ne kadar saglam bilgim olmasada gecmedigi takdirde ölüm de olabiliyormus tabi bunlar sizin kusunuz icin gecerli olurmu bilemem saglikli bilgisi olan biri yorumda bilursa daha iyi olur

3. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    aldığın dişi kuş ishalmiş galoiba hatta mikrobik bir ishalmiş heralde mikrobik olunca yem su hava yoluyla erkek kuşuna da geçmiş olabilir

4. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    ama geldiğinde çok canlıydı yine ara ara çok hareketli oluyor yem yiyor su içiyor ne yapmalıyım tavsiyesi olan varmı

5. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bazı kuşlar yeni ortama alışma sürecinde strese grip mikrobik ishale yakalanabilir. ya da bulundugu yer ile size geldiği zaman o mikrobik ishali canlandiracak bir bakteri kapmış olabilir. bi şekilde kuş mikrobik ishal olmus anlattıgınıza göre ishahsızlık kabarık uykulu durma ve dıçkı yapışması. baycox kullanabilirsiniz 5 gün boyunca her gün suluguna 2 damla . peşine de vitamin takviyesi yapmanız lazım.

6. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    bende baytril var birde enrocure var ilaç olarak bunlar olurmu olmazsa bu dediğiniz ilacı petshopta bulabilirmiyim

7. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    baytirl kullanmadım hiç bu ilacı her petshop satmayabilir PET SHOP - AKVARYUM MALZEMELERİ www.mybestpetshop.com sitesinden online olarak da alabilirsiniz.

8. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş