Karadeniz Pet

dişkıda anakonda.

huysuz

Yeni Üye
muhabbet kuşumun dışkısında kurt olduğunu iddia eden kardeşimin yanına adeta ışınlanarak gittiğimde gördüğüm manzara beni ürküttü. Kuşumun ölçüleri baz alındığında. kurt anakondadan farksızdı...

not; yarım saat önce çerez niyetine yenilen yabani elma meyvesinin yaprağı yardımıyla kuşun dışkısını temizlediğini itiraf eden kardeşim.. beni sevindirdi...

AMA KUŞKU DUYUYORUM.. YA ÖYLE DEĞİLSE...

arkadaşlar, durum gerçekten korkuttu.. böyle bir şey söz konusu olabilir mi?

kuşların dışkısında bu denli büyük kurt olabilir mi?

kuşum hasta mı?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM YARDIMLARINIZ İÇİN.
SAYGILAR.....:confused:

Daha önce böyle birşey ne yaşadım ne de duydum. Sİz kuşunuzu gözlemleyin. Halsizlik, ishal, kabarma, kusma olursa muhakkak buraya yazın. Bir de fotoğraf çekseydiniz keşke, eğer elinizde varsa göndermeniz iyi olacaktır. Bir anda hiçbir belirti vermeden büyük bir bağırsak kurdunun oluşup da vücuttan atılabileceğini sanmıyorum. Eğer korktuğunuz gibi vücuttan atılmış olsaydı o kadar büyüyene kadar başka sıkıntılar, belirtiler de gözlenirdi. Yine de takip edin. Geçmiş olsun.

daha önce böyle birşey ne yaşadım ne de duydum. Siz kuşunuzu gözlemleyin. Halsizlik, ishal, kabarma, kusma olursa muhakkak buraya yazın. Bir de fotoğraf çekseydiniz keşke, eğer elinizde varsa göndermeniz iyi olacaktır. Bir anda hiçbir belirti vermeden büyük bir bağırsak kurdunun oluşup da vücuttan atılabileceğini sanmıyorum. Eğer korktuğunuz gibi vücuttan atılmış olsaydı o kadar büyüyene kadar başka sıkıntılar, belirtiler de gözlenirdi. Yine de takip edin. Geçmiş olsun.

10 gün sonra bir yaşına girecek.. şu ana kadar fark edilen değişiklik tüneğine kur yapmasından başka bir şey değil. Sürekli aynaya bakarak tüneğine sürtüyor kendini.. çok sık tüy döküyor.. En fazla iki tüy döküm arası 2 ay ı geçmez.. Arada bir dışkısı sıvı olabiliyor..
Bu yaşına kadar her türlü bakımında kullanılan ürünler birinci sınıf kalitede ithal ürünler oldu.. First man ... Diye bilirim kuşum için..

Suyuna sürekli vitamin ihtiva ediyorum.. Iki haftada bir ishal ilacı kullanıyorum..

Yani bunlar.. Birde ilk aylarında çeresinde beyaz bir benek vardı.. Aldığım tedavi edici krem yardımıyla ondan da kurtuldum..

İyi bakılan bir kuşsa ve gerekli hijyenik ortam da devamlı olark sağlanıyorsa parazit, kurt gibi bir durumun oluşması mümkün görünmüyor. Yeminin kurtlanıp kurtlanmadığını da kontrol edin. İshal ilacı dediğiniz Diropursa kullanmanızda bir sakınca yok fakat avidiare gibi gerçekten ilaç olan ürünleri kullanmayın. Bakteriler ilaca bağışıklık kazanmış olacağından hastalık halinde tedaviye yanıt alamazsınız. Vitamini de çok sık vermeyin, sizle birlikte meyve yemesi yeterli. Söylediğiniz koşullar altında gördüğünüz kurdun kuşunuzun sağlığıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Fakat ben de uzaktan yorum yapıyorum, kuşu gözlemleyin bir sıkıntı olursa tekrar yazarsınız. Bu arada fazla vitamin de tüy değşimini sıklaştırır. İhtiyacından fazlasını yapay yollarla vermeyin. Umarım sorun yoktur, iyi akşamlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:18 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:21 -->-> Daha önceki mesaj 14:19 --

İyi bakılan bir kuşsa ve gerekli hijyenik ortam da devamlı olark sağlanıyorsa parazit, kurt gibi bir durumun oluşması mümkün görünmüyor. Yeminin kurtlanıp kurtlanmadığını da kontrol edin. İshal ilacı dediğiniz Diropursa kullanmanızda bir sakınca yok fakat avidiare gibi gerçekten ilaç olan ürünleri kullanmayın. Bakteriler ilaca bağışıklık kazanmış olacağından hastalık halinde tedaviye yanıt alamazsınız. Vitamini de çok sık vermeyin, sizle birlikte meyve yemesi yeterli. Söylediğiniz koşullar altında gördüğünüz kurdun kuşunuzun sağlığıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Fakat ben de uzaktan yorum yapıyorum, kuşu gözlemleyin bir sıkıntı olursa tekrar yazarsınız. Bu arada fazla vitamin de tüy değşimini sıklaştırır. İhtiyacından fazlasını yapay yollarla vermeyin. Umarım sorun yoktur, iyi akşamlar.

vermiş olduğunuz tavsiyeler için çok teşekkür ederim...

Rica ederim, gayet sağlıklı görünüyor.

Geri