Karadeniz Pet

Dışkıda sorun

Volkan Yılmaz

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşumun dışkısında yem oluyor bunun nedeni ve çözümü nedir?

Resim yüklerseniz detaylı bakabiliriz.

Benimde önceden başıma gelmişti kuş kumu takviyesi yaptıktan 1 hafta sonra düzeldi kafesine kuş kumu koyarsanız iyi olur tabi adminimizin dediği gibi resim koyarsanız daha net cevaplar gelir.

Buyrun birde bu sorun hareketsizlik ve kabarma yapar mı?

Ekli dosyalar

• 20160724_161835-1.jpg
    20160724_161835-1.jpg
    259.4 KB · Görüntüleme: 12
Verdiğiniz yemin markası nedir? Özer bey'in dediği gibi kuş kumu kullanıyormusunuz?

Kullanıyordum bu aralar kalmadı yeniden alcam
yemin ismi :My yem aslında bundan almıycaktım tek bu kalmış

Kuş kumunu mutlaka ayrı bir kapta veriniz ayrıca bu süreçte suyuna 1-2 damla elma sirkeside damlatın.
Versele Laga gibi markaların muhabbet kuşu yemlerini kullanabilirsiniz.
Bir hafta gözlemleyin. Bence sorun kuş kumu kullanmadığınız içindir.

Kuş kumunu mutlaka ayrı bir kapta veriniz ayrıca bu süreçte suyuna 1-2 damla elma sirkeside damlatın.
Sağolun bu aralar alcaktım zaten aklımda :D Teşekkürler

Ben teşekkür ederim. Geçmiş olsun

Buralarda sizin dediğiniz yemden yok quik olurmu peki ? Sağolun

İnternet üzerinden sponsorlarımızdan alabilir veya quik markada alabilirsiniz.

merhabalar kuşumuz bize geleli 25 gün oldu. geldiğinin 5. gününde ishal oldu sonrasında burnu akmaya ve tıkanmaya başladı. gözleri küçülüp hareketsizleşince veterinere danıştık. bize monodoks adlı antibiyotikten 10 gün boyunca suyuna bıcak ucu kadar karıstırmamızı soyledi. ishali gecti enerji bakımından toparladı ancak burun akıntısı hala var sabahları burnu tıkalı oluyo sonradan açılıyor ÖNEMLİ olan ve bizi korkutan şuan dışkısında bir problem var. bugünden beri dışkısında bütün yemler var. ara sıra da kusuyor kafasını silkeleyerek yada boğazına birsey takılmıs gibi yaparak. kumu var ancak yerken görmedik bu yüzden yemine de karıştırdık. kullandığımız yem quik marka ve axısol adlı petshop un verdiği vitamini kullanıyoruz. dışkısındaki yemler için öneriniz nedir. ve antibiyotikten sonra probiyotik kullanın diye yazmışlar ancak hiçbir petshopta bulamıyoruz kullanmamız gerek mi ve nereden alabiliriz?

Pazartesi kuş aldım ve iki gündür dışkısı bu şekil.ettafında şeffaf sıvı var aaba kuşum ishal mi eger öyleyse ne yapmalıyım .Ve su tüketimini seviyor gnde beş altı kez suluguna ulaşıyor ve su içiyor.Ama bu dışkı şekli beni korkutuyor.
IMG_7851.JPG

Geri