Karadeniz Pet

dışkıda yem sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkan_58

Yeni Üye
merahaba arkadaşlar benım kuşumda da kabarma var fakat dışkısını yaptıgında yedıgı yemın sındırılmeden cıkardıgını gördum dışkısında yemler bütün olarak cıkıyor. sebebi nedır acaba avivit aldım onu verıyorum ama bı işe yaramadı ne yapmalıyım... kuşum erkek eşleşme donemınden sonra oldu

öğütemediği için olabilir. kum kullanıyor musun?

Serkan kardeşim kuşu eline aldığında muhtemelen göğüs kemiği elinize gelecektir ve normal kuşlara göre daha fazla yem yiyordur. Bulunduğu ortamda hatta odada başka kuş varsa kesinlikle uzaklaştırın. Kuşunuz kurumaya girmiş, bu hastalığın çaresi maalesef yoktur. Üzülerek söylüyorum kuşunuzu kısa bi zaman sonra kaybedebilirsiniz.

vfh6d.jpg

KUŞUN RESMİ
-kum kullanmıyorum mürekkep balıgı kemiği kullanıyorum kalamar :(

geçmiş olsun öncelikle, kum kullanmazsan yemleri öğütemez hocam, kumu diş gibi kullanıyor. kursakta biriken yemler taşlığa oradan öğütülüp dışarıya atılır. taşlıkta taş olmazsa öğütemez. yediklerini sindiremediği için gerekli besinleri alamaz. çok geç olmadan kum alın ve ayrı bir yemliğe bolca koyun. kuşunuzun taşlığındaki kumlar zamanala aşınır ve dışarı atılır yenilerini yutup taşlığına gönderemezse üzülerek söylüyorum kuşunuzu kaybedersiniz.

kuruma hastalıgı kanaatine cabuk vardınız sanırım umarım değildir

Kuruma hastaligi olmayadabilir yani oylemi. Surekli yem yiyor istahi yerinde biara disikus yavrulara yaklastirmiyordu kovaliyordu hastayken. Yawrulari disi tek basina buyuttu buyuzden. Ben kus kumu alirim bugun ama eger kuruma varsa sitede biteral isimli bi ilac oneriliyor onuda alip vermeliyim...

Hocam elinize aldığınızda kuşta incelme varmı, göğüs kemiği elinize geliyor mu ?

kuş resme göre bakıldığında hasta üşütmüş sıcak ortamda vtamnle takviye yap.dışkıya gelince kuşkumu ver yemleri öğütmesinde yardımcı olur.kuşun sindirim problemivar.

Gokhan ustanin dedigi gibi usutmus gibi kuskumuylada sindirim sorununu cozebilirsin kolay gelsin

teşekkür ederim ilginiz için kuş kumu aldım koydum önüne avivit isimli vitamıindende aldım suyuna koydum durumunu gözlemleyip duruma göre sizinle paylaşırım...

vitamini gün aşırı suluğa damlat yarım suluğa 4 damla olarak hocam gecmiş olsun

evet kuşta incelme var gögüz kemiğini net bişekilde hissediyorum ???

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:43 -->-> Daha önceki mesaj 13:37 --

Hocam elinize aldığınızda kuşta incelme varmı, göğüs kemiği elinize geliyor mu ?

evet kuşta incelme var gögüz kemiğini net bişekilde hissediyorum ???

nedir son durum merak ettim

bi değişiklik yok dişi kuşu yawrularının oldugu kafase aldım yalnız olarak duruyor şimdilik yumurta maması yaptım dışkısı normale yakın biraz yem yemesi felanda normal ama kabarıklık devam ediyor

Hocam göğüs kemiğini net bi şekilde hissediyorsanız kuşunuz kuruma hastalığına yakalanmış. Ben en baştan söyledim size. Geçmiş olsun kuşunuzu yakın bi zmanada kaybedebilirsiniz.

Arkadaslar kuşum kuruma hastaligina yakalanmisti ama cikmadik candan umut kesilmez deyip biraydir cesitli ilaclar denedim ve sonunda ayakta bile duramayan kendi kafasini tasiyamaz hale gelen kusum artik ucmaya calisiyor ve esinin yanina koydum hareketliligi dahada artti. Suan sorunum kusum cok zayifladi ona nasil kilo aldirabilirim bilen biri yardimci olabilirmii bana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri