petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dışkıda yem sorunu acil

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve serkan_58 tarafından 11 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    merahaba arkadaşlar benım kuşumda da kabarma var fakat dışkısını yaptıgında yedıgı yemın sındırılmeden cıkardıgını gördum dışkısında yemler bütün olarak cıkıyor. sebebi nedır acaba avivit aldım onu verıyorum ama bı işe yaramadı ne yapmalıyım... kuşum erkek eşleşme donemınden sonra oldu

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    kuş kumu gaga taşı var mı resim koyarmasısın

3. ismail kaan

kum kullanmıyomusunuz ?

4. Serdar KARAKUŞ

Beğenileri:
    1
    öğütemediği için olabilir. kum kullanıyor musun?

5. Fırat Demirci

Fırat Demirci New Member

Beğenileri:
    0
    Serkan kardeşim kuşu eline aldığında muhtemelen göğüs kemiği elinize gelecektir ve normal kuşlara göre daha fazla yem yiyordur. Bulunduğu ortamda hatta odada başka kuş varsa kesinlikle uzaklaştırın. Kuşunuz kurumaya girmiş, bu hastalığın çaresi maalesef yoktur. Üzülerek söylüyorum kuşunuzu kısa bi zaman sonra kaybedebilirsiniz.

6. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    KUŞUN RESMİ
    -kum kullanmıyorum mürekkep balıgı kemiği kullanıyorum kalamar :(

7. Tahsin ÖZDEN

geçmiş olsun öncelikle, kum kullanmazsan yemleri öğütemez hocam, kumu diş gibi kullanıyor. kursakta biriken yemler taşlığa oradan öğütülüp dışarıya atılır. taşlıkta taş olmazsa öğütemez. yediklerini sindiremediği için gerekli besinleri alamaz. çok geç olmadan kum alın ve ayrı bir yemliğe bolca koyun. kuşunuzun taşlığındaki kumlar zamanala aşınır ve dışarı atılır yenilerini yutup taşlığına gönderemezse üzülerek söylüyorum kuşunuzu kaybedersiniz.

8. nilya emin

nilya emin New Member

Beğenileri:
    0
    kuruma hastalıgı kanaatine cabuk vardınız sanırım umarım değildir

9. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    Kuruma hastaligi olmayadabilir yani oylemi. Surekli yem yiyor istahi yerinde biara disikus yavrulara yaklastirmiyordu kovaliyordu hastayken. Yawrulari disi tek basina buyuttu buyuzden. Ben kus kumu alirim bugun ama eger kuruma varsa sitede biteral isimli bi ilac oneriliyor onuda alip vermeliyim...

10. Fırat Demirci

Fırat Demirci New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam elinize aldığınızda kuşta incelme varmı, göğüs kemiği elinize geliyor mu ?

11. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    kuş resme göre bakıldığında hasta üşütmüş sıcak ortamda vtamnle takviye yap.dışkıya gelince kuşkumu ver yemleri öğütmesinde yardımcı olur.kuşun sindirim problemivar.

12. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Gokhan ustanin dedigi gibi usutmus gibi kuskumuylada sindirim sorununu cozebilirsin kolay gelsin

13. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim ilginiz için kuş kumu aldım koydum önüne avivit isimli vitamıindende aldım suyuna koydum durumunu gözlemleyip duruma göre sizinle paylaşırım...

14. Tahsin ÖZDEN

vitamini gün aşırı suluğa damlat yarım suluğa 4 damla olarak hocam gecmiş olsun

15. Selahattin GÖKTAŞ

antibiyotik kullan riske atma...

16. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    evet kuşta incelme var gögüz kemiğini net bişekilde hissediyorum ???

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:43 -->-> Daha önceki mesaj 13:37 --

evet kuşta incelme var gögüz kemiğini net bişekilde hissediyorum ???

17. Seda Kurşunlu Çal

nedir son durum merak ettim

18. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    bi değişiklik yok dişi kuşu yawrularının oldugu kafase aldım yalnız olarak duruyor şimdilik yumurta maması yaptım dışkısı normale yakın biraz yem yemesi felanda normal ama kabarıklık devam ediyor

19. Fırat Demirci

Fırat Demirci New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam göğüs kemiğini net bi şekilde hissediyorsanız kuşunuz kuruma hastalığına yakalanmış. Ben en baştan söyledim size. Geçmiş olsun kuşunuzu yakın bi zmanada kaybedebilirsiniz.

20. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar kuşum kuruma hastaligina yakalanmisti ama cikmadik candan umut kesilmez deyip biraydir cesitli ilaclar denedim ve sonunda ayakta bile duramayan kendi kafasini tasiyamaz hale gelen kusum artik ucmaya calisiyor ve esinin yanina koydum hareketliligi dahada artti. Suan sorunum kusum cok zayifladi ona nasil kilo aldirabilirim bilen biri yardimci olabilirmii bana

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kusumun diskisinda yem var

,
  2. Muhabbet kuşu dışkıda yem

,
  3. muhabbet kuşu yemi sindiremiyor

,
  4. kursaginda şişlik diskisinda yem var,
  5. muhabbet kuşum diskisi eritmeden geri cikiyor