Karadeniz Pet

Dışkıda Yem

Paşa

Yeni Üye
Öncelikle hepinizin keyifli hobileri olsun. Muhabbet kuşum dün itibariyle dışkılamayı öğütülmemiş yemlerle birlikte yapmaya başladı. Daha 1 günlük bir durum olduğu için hemen ilaç kullanmayı düşünmüyorum. Suluğuna birkaç damla elma sirkesi damlatmakla işe başlayacam. Kuş kumunun olmaması da bu tür problemler ortaya çıkarabiliyormuş. Kuş kumunu yemine biraz ekliyordum ama yiyor mu yemiyor mu belli değil. Şimdi ayrı bir yemlikte kuş kumu koydum. Eğer bunlar çözüm olmazsa hangi marka ilacı önerebilirsiniz? Birçok çeşit ilaç önerilmiş ama bilmiyorum üstadlar hangisi daha etkili olur? Bugünden alayım hazırda dursun. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Durum bundan ibaret.

Son düzenleme:
Merhaba, kuşunuzun dışkısında yem olması yediği yemleri öğütememesi anlamına gelir bu durum bir hastalıkta belirtisi olabilir genellikle kuşların kuş kumu dediğimiz ürünleri tüketmemesi durumunda ortaya çıkar.

size tavsiyem suluğuna 1-2 damla elma sirkesi koymanız ve kumu ayrı bir kapta vermeniz. Bi kaç gün içinde düzelmezse veterinere göstermenizde fayda var.

Hocam teşekkür ederim yalnız sorun bu tedaviyle gecmezse hangi ilac önerilir sindirim sistemi veya boşaltım sistemi problemleri için? Bir ilaç onerebilirseniz su an carsidayim alacagim.

Ustam muhtemelen öğütemediğindendir. Siz sizin de belirttiğiniz gibi elma sirkesi (1-2 damla) ile başlayın. Tabi süreklilik arz etmesin bu durum. Kumu zaten yemle harman etmek pekbir fayda sağlamıyor, kum alt tabakaya iniyor genelde.
İlaçlar ise üstadlarımızın önerdiği belli başlı markalar vardır, onlardan birini seçebilirsiniz veya ilaçları ayrı ayrı inceleyin. İçinize yatanı kullanın derim.

Teşekkür ederim hocam ama işte ilac markasi onerebilse biri. Kullanip da fayda goren, kusun ecza dolabinda bir kenarda bulunmali diyen biri cikarsa ne güzel olur :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

Arkadaşlar bu da fotoğrafı. lütfen yardımcı olun hem durumu hem ilaç konusunda.
3Lk8Z0.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

+

Geri