Karadeniz Pet

Dışkılama promlemi

mehmetkaraca

Yeni Üye
4,5 aylık dişi kuşum var. 10 gundur dışkı yapımında değişiklik oldu. kafesten ilk cıkmada hacımce çok buyuk (fındık kadar ) yapmaya basladı. daha sonra normal yapıyor. kafeste bazen poposu yerde duruyor. poposu hafıften şiş ve tuylerinde açılma var. durgunluk yok, hareketli, yem yiyor. fakat sesıme karsılık vermıyor artık.
neyden olabılır, çozumu nedir bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

4.5 aylik kusta yumurta olur mu ? Hareketli ama kizgin mi bilmiyorum. Tek yasiyor. Ufak diye yumurtayi hic dusunmedim. Bazi yerlerde kabizliktan hacimce buyuk diski yaparlar diye yazmislar ama disari cikip bir defa buyuk yapinca eskisi kadar cok yapmasada normal yapiyor.
Zeytinyagi verdim, marul yedirdim, aksam degisikluk olup olmadigina bakicam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:03 -->-> Daha önceki mesaj 15:49 --

Yumurtaymis. Dun kafesin disinda eselendigi bi yere yumurtladi. Demek ki 4.5 aylik bile yumurtluyormus :)

kabızlık olabilir. ağzına iki damla zeytinyağı damlatın dışkısı normale döner kanaatindeyim. gerçi vermişsiniz ama siz tekrar bi deneyin. geçmiş olsun

Yumurtaymis :S
2 yumurta oldu. Sanki bi tane daha yolda.Sindiki sorunumuz bu durum ne kadar surcek.

Belirtiler yumurta yönündeydi kızgınlık yumurtası yavru çıkmayacak eşi yokmuş bir iki tane daha yumurtlar ve keser ama bu durum sürecek bence hanımefendiye bir eş alin

Bugun 3. Yapti. Sanki bi tane daha yapcak gibi :S
Yumurta kafesin icinde diye kafese yapmiyor . Butun gece tutuyor. Yumurtayi aldigim zamanda uzuluyor gibi. Ne yapsam bilemedim. Cok zayifladi.

Yumurtalar onların en kıymetli varlıkları. Biçok kişi alınmasını tavsiye eder ama ben etmiyorum. Kanarya yuvalığı gibi açık yuvalık alıp yumurtayı içine koyun. Az bi yatar sonra kalkar zaten.

Oyle yaptim, dun 3. Yumurtlarken 2. Yemisti. Bugunde dun yumurtladigini yemis.

Geri