Karadeniz Pet

Diskilar saglikli mi

Muhabbet111

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba yaklasik 8 aylik muhabbet kuslarim. Disi olan birkac gundur isteksiz cok ucmuyor kafesin kapagini actigimda oglan giderse gidiyor pesinden ona ayak uyduruyor.

Oglan ciftlesme hareketleri yapiyor bazen kuyruguna basiyor ustune cikmaya calisiyor falan ama disi istemiyor onun disinda iyi anlasiyolar agiz agizalar tuylerini ayikliyolar vs.

Foto paylastim,Yakin olan disinin diskilari uzak olan oglanin, sizce bi anormalljk var mi ?
Birde genelde diskjlarinin etrafinda yesil bisey olusuyor.

Yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler.

3Lb8Or.jpg

Son düzenleme:
Yeniden bi foto yüklüyorum disikilarin etrafinin yesillesmesin sorun olabilecegini okumustum bide beyaz gibi diskilar var gibi degil mi ?

Rk7X6j.jpg

Aspur ver biraz düzelir.Çok yeşillikte verme.Normal gibi.

Tesekkur ederim aspur bulup deneyecegim.

Birde vitamin tavsiyesi alabilirmiyim sizden, ara ara desteklemek icin bunyelerini. Suya karistirip agizlarina damlatabilecegim tarzda. Birde kuslar icin kumlu tunek zararliymis sanirim dogal agactan tunekleri nerede bulabilirim? Kendin dogadan kirsam kafese nasi monte edecegim

Tesekkur ederim aspur bulup deneyecegim.

Birde vitamin tavsiyesi alabilirmiyim sizden, ara ara desteklemek icin bunyelerini. Suya karistirip agizlarina damlatabilecegim tarzda. Birde kuslar icin kumlu tunek zararliymis sanirim dogal agactan tunekleri nerede bulabilirim? Kendin dogadan kirsam kafese nasi monte edecegim

Nalburdan asagida ki parcalari alirsaniz kendi tineginizei kafese takabilirsiniz. Saplamalar genelde 6-8 mm dir. 8 mm lik kullanacaksaniz, tunek ucunu 7 mm matkap ile delin, saplamayi tunege takin (sivri uc), iki adet puldan birini kafesin icine digeri disina gelecek sekilde takin, kelebek somun ile sikistirin.

pzZzva.jpg

Muhendis hocam o konuda daha pratik bi oneriniz var midir direk gidip satin alabilecegim cesitleri olan vs bi yer ?

Geri