petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dışkının beyaz olması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burcu ÖZ tarafından 5 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Burcu ÖZ

Burcu ÖZ New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar.kuşumun dışkısı beyaz geliyo bugün sabahtan beri.biraz araştırdım feçes denilen uzun yeşilm kısım beyaz hamurumsu bi renkte.bu durum sindirim ya da pankreas bozukluğunda oluyomuş.biraz korktum açıkçası.kuşum şu an çok canlı oyunlar oynuyor yemini yiyor suyunu içiyor.bu durumda ne yapabilirim hasta mıdır acaba?

#1 Burcu ÖZ, 5 Nisan 2015
    Son düzenleme: 5 Nisan 2015
  2. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    Kuşda bi anormallik yoksa hasta değildir diye umuyorum. Dediginiz durum bendede oluyo ama bir iki gune kendi kendine duzeliyodu, yedigi yemden de kaynakli olabilir. Ben bonnie kullaniyoken bu durum oluyodu Versele Laga'ya gectim dahada göremedim. Ama ustalar daha iyi bilir tabikide fotoğraf atarsaniz.
    Masallah kusunuza

3. Burcu ÖZ

Burcu ÖZ New Member

Beğenileri:
    0
    ben de bonnie kullanıyorum ama bonnie den başka da yem yediremedim akıllı yemlikte diğer yemleri eşeleyip atıyor.sadece bonnie yiyor :(

4. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    Versele Laga denediniz mi.
    Akıllı yemligi ikiye bölen aparati takip bi tarafina bonnie, diger tarafa ayri yem koyun gozlemleyin. Ama yemden kaynaklida olmayabilir yani. Bence versele lagaya hayir diyemez :)

#4 Erkan DEMİR, 5 Nisan 2015
    Son düzenleme: 5 Nisan 2015
  5. Burcu ÖZ

Burcu ÖZ New Member

Beğenileri:
    0
    versele lagayı bulunduğum şehirde hiçbi yerde bulamadım internetten büyük paket alsam zamanla bozulur mu acaba baya uzun gidiyo çünkü yarım kilo yem bile

6. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Her zaman aynı renkte aynı boyutta yediklerini çıkarması bence anormal bi durum kuş dediğin gibiyse kaya gibidir taş da değil endişelenecek bi durum yok ki olsa direkt hal hareketlerine davranışlarına da yansır.

7. Burcu ÖZ

Burcu ÖZ New Member

Beğenileri:
    0
    aylar sonra ilk defa böyle bi durumla karşılaşınca bi de dışkının bazı hastalıkların göstergesi olduğunu okuyunca panikledim :) zaten panik bi insanım ama içimi rahatlattınız teşekkür ederim

8. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    Tabi ki göstergesi olabilir ama onun da kuş üzerinde bazi göstergeleri olur nasıl ki ishal kuş durgunlasir kabarir falan o da öyle. Ama Yok yok problem olduğunu düşünmüyorum dediğin gibiyse. Panik yapma boşuna

9. Burcu ÖZ

Burcu ÖZ New Member

Beğenileri:
    0
    bu ara benim yediğim her şeye saldırıyor. sanırım bu da etkili oldu :) benm yediklerimi yemesin diye salatalık marul fln veriyorum.onların fazlası yapmış olabilir herhalde düzelmezse (umarım düzelir) başınızı ağrıtırım :D

10. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    Yesillikte dozu açtın mı motoru bozarlar valla ondandir 1hafta kadar verme yeşillik sebze falan düzelir. Tabi ne zaman istersen elimden geldiğince

11. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    Internette 500 gr lık halde satılıyor olmasi lazim O size yetecektir, buyuk paket fazla kacar bozulur.

12. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Benimde 1 tane muahbbet kuşum var quik kullanıyordum internetten 500 grmlik 2 paket versele laga sipariş verdim s.t.t 01.2016 bana 3-4 ay yeter.:)

#12 Faruk KILIÇ, 6 Nisan 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Nisan 2015
  13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Evet internette küçük paketler var. Onlardan deneyebilirsiniz.

14. Burcu ÖZ

Burcu ÖZ New Member

Beğenileri:
    0
    İnternette kucuk paketler oldugunu gordum ama kargo parasiyla fln yem parasi normalin nerdeyse 3 katina cikiyo o yuzden buyuk paket almayi dusunmustum.tesekkur ederim yorumlariniz icin :)

15. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    Eger başka ihtiyaclariniz varsa belirli bi miktarin üstünde kargo ucretsiz oluyor :)
    Yada bulunduğunuz semtde uretici arkadaşlar varsa onlar 20 kg paketlerde alır, sizede istediğiniz miktarda verir diye umuyorum :)

Sayfayı Paylaş