Karadeniz Pet

Dışkısı ishalmi

JaceLence

Yeni Üye
Merhaba bu aralar normal yem yemiyor sadece yulaf yiyor dışkısı ishalmi ve ishalse haşlanmış patates veriyimi.

Not : Yakın çektiğim için baya kötü görünmüş ama uzaktan bakınca öyle görünmüyor

l1VaZg.jpg
o71DVR.jpg
pPLZla.jpg
R3q72R.jpg
VYbqDj.jpg

Son düzenleme:
hafif ishal gibi biraz haşlanmış patates verin her ihtimale karşı

Yulafın içine biraz haşlanmış patates koydum bakalım.

neden sadece yulaf veriyorsunuz acaba karışık yem kullanmıyormusunuz

Karışık yem kullanıyorum ama yemiyor bu aralar normal yem yiyince boğazına birşey takılıyor gibi yapıyor.

Kuş kumu kullanmanızı, 10 günde 1 suyuna 2-3 damla elma sirkesi koymanızı öneriyorum yeşillik veriyorsanızda bi süre kesin ve son olarak armut veya muz verebilirsiniz kendim böle yapıyorum bu durumlarda ustaların yazdıkları tabi daha önemli geçmiş olsun şimdiden

Kuşunuz yediklerini sindiremiyor. kafesinde mutlak anasonlu kum bulundurun. Sadece yulaf vermek kuşunuzu tüye sokar ve vermeye ısrar ederseniz tüyden çıkamaz bu tür durumlarda ölen kuşlar dahi var. Bu tür durumlarda Aspur (Sade Kanarya Yemi) ve dal darı verebilirsiniz 2-3 gün süre ile.

evet doğru, ama kafeste mutlak kalamar kemiği ve kuş kumu bulundurun. Sindirim sorun çekmeye devam ederseniz yoksa

versele laga anasonlu grit kum çok daha iyidir

Kanarya yemini 3 gündür veriyordum kesiyimi?
İsal i kesildi ise kesebilirsiniz ama tamamen kesmeyin yemlerine karıştırın oranını her geçen gün azaltırsınız normal şartlarda yemlerinde en az %1 oranında olması lazım zaten

İsal i kesildi ise kesebilirsiniz ama tamamen kesmeyin yemlerine karıştırın oranını her geçen gün azaltırsınız normal şartlarda yemlerinde en az %1 oranında olması lazım zaten

Kusura bakmayın sizide rahatsız ediyorum böyle,şuan ishali tamamen gitmedi ama siyah beyaza dönmeye başladı dışkısı bazen yeşil yapıyor ama halsizliği falan yok tüylerini kabartmıyor. 1 gün daha versem bi zararı olmaz heralde en çok bu yemi sevdi.

Kusura bakmayın sizide rahatsız ediyorum böyle,şuan ishali tamamen gitmedi ama siyah beyaza dönmeye başladı dışkısı bazen yeşil yapıyor ama halsizliği falan yok tüylerini kabartmıyor. 1 gün daha versem bi zararı olmaz heralde en çok bu yemi sevdi.
Estarfullah. Evet devam edin akşam suluğunu alın kafesten ve sabah erken den yarım suluğa 3-4 damla limon damlatın sonra aspur oranını azaltarak yemine karıştırmaya devam edin yemesi ve kırması daha pratik oldu için tercih eder kuşlarımız ama sürekli olarak tek çeşit kullanılmaz muhabbet kuşlarında . Besin eksikliği çekerler.

Geri