Karadeniz Pet

Dışkısına Bir Bakar mısınız

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
arkadaşlar dişi yuvadan hiç çıkmıyor ve dışkısı bu hale geldi sulu biraz ve normalin 4 katı. bazende koyu kısımda biraz beyazımsı oluyor.

Yanlış bir şey yedirmiş olabilirsiniz diye düşünüyorum veya bozulmuş bir yiyecek verdiyseniz bu gibi durumlar gözlenebilir...

Son düzenleme:
Yanlış bir şey yedirmiş olabilirsiniz diye düşünüyorum veya bozulmuş bir yiyecek verdiyseniz bu gibi durumlar gözlenebilir...

yok hayır herşey aynı yumurta bekliyorum yuvalıktan çıkmıyor hamilelik ibareleri gösteriyor. bu da yumurtadan olabilirmiş sanırım

Hmm Yumurta bekliyorsunuz sanırım, eğer yumurtlaması çok yakınsa bekleyin, yumurta çıktıktan sonra düzelmezse şayet o zaman bir veterine gösterin,

Yinede diğer arkadaşların görüşünü almanızı tavsiye ederim... :)

Son düzenleme:
Internette bir ara bir yazı okumuştum dışkının beyaz kısmı ve diğer yeşil veya siyah kısmı fazlalıkları ile alakalı açıklama vardı ama bulamadım peki kuşunuzun keyfi nasıl?

Internette bir ara bir yazı okumuştum dışkının beyaz kısmı ve diğer yeşil veya siyah kısmı fazlalıkları ile alakalı açıklama vardı ama bulamadım peki kuşunuzun keyfi nasıl?

aa keyifler on numara maşallah. ama ben yarın şehir dışına çıkacağım arkadaşım gelip gidip bakacak kuşlara o yüzde tedirgin oldum biraz. ağızlarına tedbir olsun diye antibakteriyel damlattım ne olur ne olmaz. Dişide yüzde 90 yumurta var arkası şiş bol bol yuvalıkta

Yumurta zamanı genelde büyük olur dışkı ve Sıvı. Aşırı bir cıvıklık görünmüyor ama en iyi siz takip edersiniz. Antibakteriyel sıkmışsınız ama sade kanarya yemi verin bir süre . Hem kuluçka zamanı kendini toparlar hem dışkıyı katılaştırır. Bu arada bende bugun 4 yumurtası olan jumbomu kuluçkadan kaldırdım çünkü dışkısı çok sıvılaştı ve kabardı. Iyi takip edin .

O zaman maşallah diyelim yumurtadan olabilir iyi yapmışsınız vitaform mu verdiniz?mustafa bey

Yumurta zamanı genelde büyük olur dışkı ve Sıvı. Aşırı bir cıvıklık görünmüyor ama en iyi siz takip edersiniz. Antibakteriyel sıkmışsınız ama sade kanarya yemi verin bir süre . Hem kuluçka zamanı kendini toparlar hem dışkıyı katılaştırır. Bu arada bende bugun 4 yumurtası olan jumbomu kuluçkadan kaldırdım çünkü dışkısı çok sıvılaştı ve kabardı. Iyi takip edin .

kardeşim yemi yüzde 70 kanarya yemi yüzde 30 darı. takip ederim etmeyede da yarın 1 haftalığına şehir dışına çıkacağım. inş gelene kadar bir sıkıntı olmaz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:08 --

O zaman maşallah diyelim yumurtadan olabilir iyi yapmışsınız vitaform mu verdiniz?mustafa bey

yok ercefuly verdim.

kardeşim yemi yüzde 70 kanarya yemi yüzde 30 darı. takip ederim etmeyede da yarın 1 haftalığına şehir dışına çıkacağım. inş gelene kadar bir sıkıntı olmaz.

Işallah olmaz. Şu anki dışkı sıvılığı normal. Yumurta olduğundan dolayı çıkması için Sıvı olması gerekiyor. %100 kanarya yemi kullan bir süre zararı yok. Birde mama verme istersen. Tabi sadece tavsiye bu.

Işallah olmaz. Şu anki dışkı sıvılığı normal. Yumurta olduğundan dolayı çıkması için Sıvı olması gerekiyor. %100 kanarya yemi kullan bir süre zararı yok. Birde mama verme istersen. Tabi sadece tavsiye bu.

zaten 1 hafta mama yüzü göremezler :) karışık yem koyuyorum çünkü erkek yem değişince yemez felan ben yokken. artık böyle idare ederler inş 1 hafta.

benim kuşumda kızıştı iyice dışkılar büyüdü baya hatta büyüklüğünden dolayı cıvıklığıda artıyo ve rengi de fotoğraftaki gibi beyazının koyu kısma dağılmasında birşey yok bence benim kuşumdada oluyor normal bir durum bence :D

aha yine çiftleşiyorlar ama acemi erkek düşüp düşüp çıkıo :) özleyeceğim bunları 1 hafta :)

Bence yumurta gelecek..

banada öyle geliyor ustam sanırım döndüğümde sürpriz olacak bana. kuşu elime alıp kontrol ettim şişlik daha sertleşmemiş ama poposu büyümüş iiyice

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:22 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

birde yemden çok kalamar kemiği , deniz kabuğu parçaları ve kum yiyor

Bence yumurtlayacak kuşunuz sizin gözlemlerinizden bunu anladım. Maşaallah kuşlarınıza

Geri