Karadeniz Pet

Dışkısında öğütülmemis yem

mücahitejderha

Meraklı Üye
Dişi kuşum aklasik 1 haftadir hasta yani Sürekli kabarik ve dışkısında ögütülmemis yem var. Bu neden olabilir zaten dışkısı aynı ishal gibi sulu. Bu neden olabilir ve ne yapmam gerek lütfen yardimci olurmusunuz.
Kafesde kus kumu var.
Bu neden olabilir acaba bilen var mi yardim edermisiniz

Telefondan gidiyorum tel kamerasi bozuk. Yani atamiyorum hem ögütülmemis yemin yarisi erimis öyle diyeyim bi kac yem var

Telefondan gidiyorum tel kamerasi bozuk. Yani atamiyorum hem ögütülmemis yemin yarisi erimis öyle diyeyim bi kac yem var

Sindirim sistemi bozukluğu olabilir kuşunuzda.. Kuşunuzu elinize alın.. gögüs bölgesini parmağınızla bir yoklayın.. elinize gögsünde sivri bir kemik mi geliyor, yoksa kaslı bir yapı mı?

Sindirim sistemi bozukluğu olabilir kuşunuzda.. Kuşunuzu elinize alın.. gögüs bölgesini parmağınızla bir yoklayın.. elinize gögsünde sivri bir kemik mi geliyor, yoksa kaslı bir yapı mı?

Göğüsün ortasinda sivri yukari asagi uzanan bi kemik var. Kus normaldede zayifdi ama bu kadar degildi ya ne yapmam gerek

Göğüsün ortasinda sivri yukari asagi uzanan bi kemik var. Kus normaldede zayifdi ama bu kadar degildi ya ne yapmam gerek

Kuşunuzda kuşlarda görülen kuruma hastalığı belirtisi var, kuşunuz çok iştahlı, sürekli yem yemeye gidiyor degil mi?

Çok geç olmadıysa eğer, kuşunuzu serum yöntemi ile elle beslemelisiniz..Elle besleme formulüne toz mama,antibiyotikler(baytril,emtyl gibi) vitamin kompleksi, (b12)probiyotikler,buğday özü yağı,e vitamini,pankreatik enzimler eklenmelidir.
Taşlık zarar gördüğü için kuşlar yemleri sindirilmemiş halde çıkarırlar,buna popcorn etkisi deniliyor.. Çok geçmiş olsun, kuşunuz halen çok hareketliyse şansınız daha yüksek olur.. Müdahale etmezsen, yavaş yavaş organlarını kaybeder ve ölür.. Kuşu günde 3-4 kez şırınga ile beslemelisin..

Çok geç olmadıysa eğer, kuşunuzu serum yöntemi ile elle beslemelisiniz..Elle besleme formulüne toz mama,antibiyotikler(baytril,emtyl gibi) vitamin kompleksi, (b12)probiyotikler,buğday özü yağı,e vitamini,pankreatik enzimler eklenmelidir.
Taşlık zarar gördüğü için kuşlar yemleri sindirilmemiş halde çıkarırlar,buna popcorn etkisi deniliyor.. Çok geçmiş olsun, kuşunuz halen çok hareketliyse şansınız daha yüksek olur.. Müdahale etmezsen, yavaş yavaş organlarını kaybeder ve ölür.. Kuşu günde 3-4 kez şırınga ile beslemelisin..

K.bakmayin sizede çok zahmetli oldum ama o dediklerinizi nerden bulacam onlari karistirip verirken ne kadar ne kadar verecem yazarmisinizo. Şuan evde bebebisküvisi falan var bide harobaby var sebzeli onlarla beslesem sorun olur mu?
OBide kusum çok şükür hareketli zamanla düzelir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:50 -->-> Daha önceki mesaj 17:46 --

Bide bu kuşum çift kuş erkeği yanindan ayirmama gerek var mi

nerde oturuyorsunuz, kusunuzu baska kafese ayırın, kendini toparlaması zaman alabilir.. mybestpetshop ta hepsi var, anasayfada sag en üstte linki var, bir göz at istersen.

nerde oturuyorsunuz, kusunuzu baska kafese ayırın, kendini toparlaması zaman alabilir.. mybestpetshop ta hepsi var, anasayfada sag en üstte linki var, bir göz at istersen.

Abi ben elazigda üniversite okuyorum.malum ögrenciyim bianda onlari alamam kargo ücreti vs.ben bi süre bu sebzeli harobaby bebe bisküvisi falan onunla beslesem olur mu?
Abi bide erkek besliyor onu hasta diye yanindan ayrilmiyor ayirmasam sorun olur mu?
Ayirirsam kafesine yem koymayayim mi sadece ben mi besleyeyim?
Abi bidebbu nedej olmus olabilir?
Çok soru sordum ama bu kuslar benim gözüm 75 gündür benim evimde.
Yardimci oldugun için çok Sağol abi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:00 --

...........

Geri