Karadeniz Pet

dışkısını yiyor.

kaslankral

Meraklı Üye
kuşum 0-4 aylık tabi biraz daha büyüdü ve erkek yemi var suyu bissürü oyuncağı var ginede alta inip kakasını almaya çalışıyor. yemmi sanıyor napıyor zararlımı ne gibi şeyler yapayım.

gaga taşı var kum yok neki o

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:14 -->-> Daha önceki mesaj 12:13 --

kalamar kemiği gaga taşı faan varmı kum veriyormusunuz.

gaga taşı var 2 tane kum yok neki o

Kumla alakası yok bu iş tamamen alışkanlık , bu alışkanlığından vazgeçirmek için yere her indiğinde kızın ona , yere inmemesi için de ızgara kullanın ya da kendisine diğer lezzetleri tattırın mesela nane , marul gibi . Baktınız yere iniyor dayayın marulu . Çünkü dışkısını yemesi kendisine zararlı , parazit yapar , ve gaga da mantara sebep olur . Yani "kalamar kemiği gaga taşı ve kumla" bu olayın hiç alakası yok. :)

Ben okumadım daha önce ama şimdi göz ucuyla baktım genelde diye bir ibare kullanılmış orada , ama bir yavru hele de yem kırmayı bilmeyen bir yavru kalamar kemiği gaga taşı gibi sert cisimleri nasıl kıracak acaba ( ? ) , kalamar kemiği ne işe yarıyor bunu da bilmek lazım , aynı şekilde gaga taşı da . Bunları bilmeden tavsiye etmek sakıncalı , kullanıp fayda ve zararlarını bilmeden tavsiye etmeyelim bu malzemeleri . Yani işin özeti ızgara tak sorun çözülsün.

B vitamini eksikliğinde bunu yaptıklarını okumuştum.

Kalamar kemiği ve gaga taşının hiç bir zararı olmaz. Herhangi bir sorun olmasa bile bunları kafeste sürekli bulundurmak gereklidir.

Ben okumadım daha önce ama şimdi göz ucuyla baktım genelde diye bir ibare kullanılmış orada , ama bir yavru hele de yem kırmayı bilmeyen bir yavru kalamar kemiği gaga taşı gibi sert cisimleri nasıl kıracak acaba ( ? ) , kalamar kemiği ne işe yarıyor bunu da bilmek lazım , aynı şekilde gaga taşı da . Bunları bilmeden tavsiye etmek sakıncalı , kullanıp fayda ve zararlarını bilmeden tavsiye etmeyelim bu malzemeleri . Yani işin özeti ızgara tak sorun çözülsün.

kalamar kemiği kalsiyum ihtiyacını karşılarken gagasının uzamamasınıda sağlıyor. hiçbir zararı yok kuşa. 0-4 aylık kuş arkadşın kuşu daha öncede paylaştı yem krabilen bir kuş.

dişi kuşum aynı şekilde tüneklerin üstündeki pisliğini yiyordu ızgaradafayda etmedi araan ulaşmaya çalışıyordu. kalamar kemiğini tüneğe sabitledim şuan onla oyalanıyor

Son düzenleme:
altı ızgaralı kafes kullanırsanız sorun ortadan kalkacakdır

Geri