petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dışlanan yavru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve saqi tarafından 5 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. saqi

saqi New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

Arkadaşlar annesi-babası yani iki ebebeyn tarafındanda dışlanan bakılmayan kuşları ne yapabilirim. Kuluçkada herhangi bir çiftim yok, 4 çiftim yumurtada. Bu yavrucağızı nereye bırakabilirim ? Elle besle demeyin lütfen, bir küçüğü kendi ellerimle boğduktan sonra bu işe birdaha asla bulaşmam.

Ekleme: Yumurtada olmayan, kaplumbağa koysan beslicek bakıcı bir çiftim var. Bunlar yavruda olmadığı halde küçüğü beslermi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 20:10 --

Güncel ...

#1 saqi, 5 Aralık 2015
    Son düzenleme: 29 Kasım 2015
  2. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Merhaba, kaç günlük yavru ?

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. saqi

saqi New Member

Beğenileri:
    0
    Yavruyu kaybettim ancak sorumun cevabını hala merak ediyorum, devamlı başıma gelen bir olay.Tüylenmeye başlamış yavrular diyelim.

5. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun şu şartlarda diğer yavrusuz takımın altına atmaktan başka şansın gözükmüyormuş gibi gözüküyordu.

6. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yuvada kaç yavru var.ölen kuşu beslemedıklerınden dolayı öldugune emınmısınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

ölen yavru yuvanın kacıncı yavrusuydu

7. saqi

saqi New Member

Beğenileri:
    0
    Bu kuluçkada toplam 5 yumurta aldım 4ü çıktı, 2sini ilk günler kaybettim. Kalan iki kuştan birini yaklaşık 20 günlükken ölü buldum. Ertesi gün ise son kalan yavru yuvadan atlamış, bi baktım anne baba ikiside hayvanın kuyruğunu kemiriyolar kan, revan. Aldım yavruyu birkaç saat dışarda beklettim. Bu sırada anne babayıda ayırdım. Birkaç saat sonra yavruyu yuvalığa sadece annenin yanına bıraktım ancak kemirmeye kaldığı yerden devam etti. İşte bu şekilde yaklaşık 20 günlük, sebebini anlamadığım birşekilde dışlanan kuşları ne yapabilirim çok merak ediyorum. Bu arada bu çiftim daha önce 5 kuluçkayı sorunsuz bir şekildegeçirmiş çok sakin kuşlar.

8. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    şimdi sorunun cvbını alamadım ölen yavruların kursakları dolumuydu boşmuydu baktınızmı.açlıktanmı öldü anne baba zararmı verdi

9. saqi

saqi New Member

Beğenileri:
    0
    Gursakları doluydu, beslenme konusunda hiç sıkıntıları yok. Ölüm sebeplerini 4. Yavru haricinde bilmiyorum. Son yavru anne babanın kuyruk kısmını kemirmesinden dolayı öldü.

Ekleme: ölen ilk 3 yavruda herhangi bir şiddet göstergeside yoktu.

#9 saqi, 5 Aralık 2015
    Son düzenleme: 5 Aralık 2015
  10. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    ölen yavruların resimleri varsa bana atın

Sayfayı Paylaş