Karadeniz Pet

Dışlanan yavru

saqi

Yeni Üye
Merhaba,

Arkadaşlar annesi-babası yani iki ebebeyn tarafındanda dışlanan bakılmayan kuşları ne yapabilirim. Kuluçkada herhangi bir çiftim yok, 4 çiftim yumurtada. Bu yavrucağızı nereye bırakabilirim ? Elle besle demeyin lütfen, bir küçüğü kendi ellerimle boğduktan sonra bu işe birdaha asla bulaşmam.

Ekleme: Yumurtada olmayan, kaplumbağa koysan beslicek bakıcı bir çiftim var. Bunlar yavruda olmadığı halde küçüğü beslermi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 20:10 --

Güncel ...

Son düzenleme:
Merhaba, kaç günlük yavru ?

Geçmiş olsun şu şartlarda diğer yavrusuz takımın altına atmaktan başka şansın gözükmüyormuş gibi gözüküyordu.

Yavruyu kaybettim ancak sorumun cevabını hala merak ediyorum, devamlı başıma gelen bir olay.Tüylenmeye başlamış yavrular diyelim.
yuvada kaç yavru var.ölen kuşu beslemedıklerınden dolayı öldugune emınmısınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

ölen yavru yuvanın kacıncı yavrusuydu

yuvada kaç yavru var.ölen kuşu beslemedıklerınden dolayı öldugune emınmısınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

ölen yavru yuvanın kacıncı yavrusuydu

Bu kuluçkada toplam 5 yumurta aldım 4ü çıktı, 2sini ilk günler kaybettim. Kalan iki kuştan birini yaklaşık 20 günlükken ölü buldum. Ertesi gün ise son kalan yavru yuvadan atlamış, bi baktım anne baba ikiside hayvanın kuyruğunu kemiriyolar kan, revan. Aldım yavruyu birkaç saat dışarda beklettim. Bu sırada anne babayıda ayırdım. Birkaç saat sonra yavruyu yuvalığa sadece annenin yanına bıraktım ancak kemirmeye kaldığı yerden devam etti. İşte bu şekilde yaklaşık 20 günlük, sebebini anlamadığım birşekilde dışlanan kuşları ne yapabilirim çok merak ediyorum. Bu arada bu çiftim daha önce 5 kuluçkayı sorunsuz bir şekildegeçirmiş çok sakin kuşlar.

Bu kuluçkada toplam 5 yumurta aldım 4ü çıktı, 2sini ilk günler kaybettim. Kalan iki kuştan birini yaklaşık 20 günlükken ölü buldum. Ertesi gün ise son kalan yavru yuvadan atlamış, bi baktım anne baba ikiside hayvanın kuyruğunu kemiriyolar kan, revan. Aldım yavruyu birkaç saat dışarda beklettim. Bu sırada anne babayıda ayırdım. Birkaç saat sonra yavruyu yuvalığa sadece annenin yanına bıraktım ancak kemirmeye kaldığı yerden devam etti. İşte bu şekilde yaklaşık 20 günlük, sebebini anlamadığım birşekilde dışlanan kuşları ne yapabilirim çok merak ediyorum. Bu arada bu çiftim daha önce 5 kuluçkayı sorunsuz bir şekildegeçirmiş çok sakin kuşlar.
şimdi sorunun cvbını alamadım ölen yavruların kursakları dolumuydu boşmuydu baktınızmı.açlıktanmı öldü anne baba zararmı verdi

şimdi sorunun cvbını alamadım ölen yavruların kursakları dolumuydu boşmuydu baktınızmı.açlıktanmı öldü anne baba zararmı verdi

Gursakları doluydu, beslenme konusunda hiç sıkıntıları yok. Ölüm sebeplerini 4. Yavru haricinde bilmiyorum. Son yavru anne babanın kuyruk kısmını kemirmesinden dolayı öldü.

Ekleme: ölen ilk 3 yavruda herhangi bir şiddet göstergeside yoktu.

Son düzenleme:
Gursakları doluydu, beslenme konusunda hiç sıkıntıları yok. Ölüm sebeplerini 4. Yavru haricinde bilmiyorum. Son yavru anne babanın kuyruk kısmını kemirmesinden dolayı öldü.

Ekleme: ölen ilk 3 yavruda herhangi bir şiddet göstergeside yoktu.
ölen yavruların resimleri varsa bana atın

Geri