petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Doğru Taktik mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aytekin DOĞAN tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Daha önceki konularımda da anlatmıştım erkek kuşuma eş olsun diye yaklaşık 3 ay önce dişi aldım.

Erkeğin dişiye şöyle bir yaklaşımı var; Dişi yem yemek için yemliğe gittiğinde veya benim kafese uzattığım yeşillikleri vb. yemeye çalıştığında dişiye değişik bir şekilde öterek ve hafiften vurarak yemesine izin vermiyor, kendisi delicesine yiyor ve sonra dişiye kusuyor. Dişide bu duruma alıştı veya mecburiyetten erkek yem yiyip tüneğe geldiğinde hemen yanına gidip boynunu bükerek yem istiyor.

Bu durum erkeğin kıskançlığından mı yoksa uyanıklığından mı? Veya baskınlığından mı?

2. Mehmet ŞEKER

erkek kendini baya bi erkek hissediyor :) kendini kafesin reisi yapmış :)

3. Mehmet Gündoğdu

demin bizimkilere marul verdim elimle dişi küçük emrah gibi bakıyor goştik hiç centilmen değil yedirmiyor ona hanzo :D

4. Tuncay ÇAĞATAY

anlasiyor olabilirler.yakinda yumurtlayabilir.yuvalik taksaydiniz yoksa.

5. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Kafes hakimiyeti dedikleri bu olsa gerek ama bu seferde dişi erkeğe pas vermiyor çiftleşmek için.
    Kıskançlıktan yapıyor gibi ama kimi kıskanıyor çözemedim.

6. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Aslında güzel taktik ama niyet önemli çünkü dişiye yem verme bahanesiyle dişiyle oynaşıyor. Dişide açlıktan ses çıkartmıyor.

7. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    kafesteki hakimiyetini dişiye göstermek istiyor veya dişiye yem kusmasının ardında başka emelleri :) de olabilir...benim erkek kuş akşam coştu...dişiye ötüyor,yem yedirmiyor,yuvaya girene kadar kovalıyor...sonra kendi yem yiyor,gidip dişiye kusuyor...dişi yuvadan çıkınca kovalamaca tekrar başlıyor,erkek çığlık çığlığa ötüyor dişinin yuvaya girmesini sağlıyor,gidip yem yiyor sonrada tekrar dişiye kusuyor...bu kısır döngü akşam baya devam etti...en sonunda dişinin tepesi attı yuvadan çıktı ve erkekle baya bir birbirlerine daldılar...sonra erkek tırstı ve dişi dışarıya çıktı da rahat etti...:)

8. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Fazla kafes hakimiyeti de iyi değil çünkü dişi kuş sürekli tedirgin ve rahat hareket edemiyor. Buda dişinin kızışma sürecini etkiliyor tahminimce.

9. Mehmet ŞEKER

++++++++++

10. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Yakında dişiyi tutacam ağzına bal damlatacam veya Nijer tohumunu ezip şırıngayla ağzından boşaltacam başka türlü kızışacağı yok bu uyuzun... :D :mad: :rolleyes: :eek:

11. abaramas

abaramas New Member

Beğenileri:
    0
    aynı durum bendede var ve dişide iş yok abi erkek çok iyi dişinin boyutlarda biraz küçük ondan olabilir belki değiştiricem dişiyi :)

12. Eray CİNOĞLU

Erkek burada üstünlüğünü gösteriyor dişiye. Sanırım dişi de erkekten biraz küçük :) Yakın zamanda yumurtlayacaklar bana sorarsanız :)

13. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Hacı polyannacılık oynuyorsun galiba. Daha çiftleşecek duruma gelmediler sen yumurtadan bahsediyorsun.

14. Mehmet Kurt

Benimkilerde öyle böyle diyordum bugün doksana golü taktılar inş seninkilerden de bir atak görürüz.:D

15. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Benimkilerin maçı pek çekişmeli geçmiyor şu sıralar gol olacağını pek sanmıyorum.

16. Eray CİNOĞLU

Polyannacılık falan değil, yumurtlayacaklardır dememin sebebi de çiftleştilerde yumurta bekle anlamında değil, yakın zamanda bunu umut etmemdir. Bir süre daha beklemelisin ben bunu söylüyorum :)

Sayfayı Paylaş