Karadeniz Pet

Dolu Yumurtayı Atan Kuş

welcometohell

Yeni Üye
Arkadaşlar disi kusum uzun suredir kuluckadaydi 3 tane yumurtasi vardi. Bugun hic yuvaliga girmiyordu baktim yumurtalar yok 3 tanesinide atmış. Iki tanesi bostu 1 tanesi doluydu ama yumurtanin yatisi kirikti. Kus hareket ediyordu elleri falan kısık sesde cikariyordu. Simdi bunu tekrar yuvaligami koyalim. Su anda kucuk bir kaba koyduk şırıngayla yumurta sarisi verdim. Ne yapmaliyim?

Yumurta sarısını nasıl verdiniz? :eek:

Yumurta sarısını nasıl verdiniz? :eek:

Diger bos yumurtanin yarim kabugu ve sarısını yanina koydum. Birde normal yumurtanin sarisini şırıngayla veririm yarın. Ne yer yasayabilirmi bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:52 -->-> Daha önceki mesaj 20:49 --

Disi kus yuvaligada girmiyor artik orayada koysam olcek yada atacak yine ordan. Niye yumurtalari atti onuda anlamadim. Uzun suredir yatiyordu guzel guzel kuluckada. Bir daha yumurtlarmi kus?

Dışı Kuşu çokmu rahatsız ettiniz

Yumurtanın sarısına ihtiyacı mı var yavrunun ben anlayamadım.Annesi ısıtmazsa nasıl yaşayacak ki? Tekrar yuvaya koysanız girmez mi aceba, yazık :(

Yumurtadaki kuş maalesef zamanın gelmediyse yaşamaz. Eğer çıkmış olsa bile çok iyi bakımla, ancak belki yaşar. Geçmiş olsun.

Selamlar geçmiş olsun..
Anne attıysa içinde yavru olan yumurtayı hemen geri koyup denemek lazımdı. Anladığım kadarıyla dolu yumurtanın bir kısmı kırılmış içinde canlı yavru var. Yumurtayı nemlendirip ve yavruyu da hemen onu yumurtadan çıkartın. sıcak ve hafif nemli bir ortamda bakabilirsin. İşiniz çok zor ve şansa kalmış. Yavru besleme mamaları var onlardan alıp şırınga ile besleme aparatı kullanabilirsin. İnternette besleme videoları mevcut. Mama aşana kadar marketten kavanozda satılan bebek mamalarından alabilirsin. Sütsüz ve tahıllı olanlarından.

Selamlar geçmiş olsun..
Anne attıysa içinde yavru olan yumurtayı hemen geri koyup denemek lazımdı. Anladığım kadarıyla dolu yumurtanın bir kısmı kırılmış içinde canlı yavru var. Yumurtayı nemlendirip ve yavruyu da hemen onu yumurtadan çıkartın. sıcak ve hafif nemli bir ortamda bakabilirsin. İşiniz çok zor ve şansa kalmış. Yavru besleme mamaları var onlardan alıp şırınga ile besleme aparatı kullanabilirsin. İnternette besleme videoları mevcut. Mama aşana kadar marketten kavanozda satılan bebek mamalarından alabilirsin. Sütsüz ve tahıllı olanlarından.

Yuvaliga koydum sabah disi kus yuvaliga girdi yumurtasini yemis yavruyu yere atti yine aldim termos bardaga pamuk pecete falan koydum yavruyuda ustune koydum. Videolari atarmisin. Nasil beslerim hic bilmiyorun.

Geçmiş olsun inşallah yaşatabilirsiniz

Muhabbet kusu yemini toz hale getirip, pirinc unu ve sutle sivi mama yaptim. Şırınga ile verdim kuşa icti bayagi. Insallah yasatıriz. Bu arada evin sicakligi yavruya yetermi?

Tam bilmiyorum ama ortam ısısının standart 25° olduğunu farz edersek daha sıcak olması gerekiyor sanırım.Üretimhanelerin ısı nem dengesi konusunda hassas davrandıklarını biliyorum buradan yola çıkarak böyle düşündüm.Net olarak ortam ısısının ne olmalı, bilmiyorum tabi. Yavru bakımına dair kısa bir araştırma da yapsanız işiniz kolaylaşır. İnşallah yaşatabilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:29 -->-> Daha önceki mesaj 17:28 --

Bir de sıvı olarak süt kullanmanız ne kadar doğru? Bilipte söyleyecek biri çıkar diye umuyorum.

Geri