Karadeniz Pet

Dostumun ırk ve yaşı

E-ray

Yeni Üye
Bu kuş dişi mi erkek mi?Uzmanlar yardım.

Selamlar 1 ay kadar önce çocukların ısrarlarına satamam dik ve bir muhabbet aldık aniden bağırarak kafesten düşüp öldü.cocuklar çok üzülünce bu arkadaşı aldık.
Acaba cinsi yaşı ırkı nedir?erkek diye aldık ama...
Bir de diğerindeki gibi bir durum olmaması için hangi ilaçları yemleri ba kullanalım nelere dikkat edelim.bilgile direnirseniz sevinirim.
7Gfjwbx

Imgur

7Gfjwbx.jpg

Son düzenleme:
Kuş yaşını doldurmuş bir dişi ırkı yerli eşe atılması gerek yem olarak kapalı olanı tercih edin vitamin kemik bulundurun ilaçlık bir durum varsa veterinere danismadan kimse bisey diyemez

Hocam bazıları erkek olduğunu söyledi bir de şu resme bakar misiniz.Biz konuşturmak için almıştım.Dişiyse sanırım imkansıza yakin.Kuş cabuk alıştı ele geliyor uçuyor çocukların omzuna konuyor falan.Ama konuşmayacak sanırım.http://m.imgur.com/Aw5jg1J

Son düzenleme:
Cere mavi olunca erkek değil mi ki?
Satıcıya özellikle erkek dedim bunu verdi.
Kesin dişiyse değiştirsem mi bilemiyorum.

Ben erkek diyorum.Ki satıcı %90 erkek diye verdi.Kuş fazlaca oturuyor dişi olsa çok daha hareketli olurdu bence.
İşin uzmanları konuya bekleniyor.

Ben erkek diyorum.Ki satıcı %90 erkek diye verdi.Kuş fazlaca oturuyor dişi olsa çok daha hareketli olurdu bence.
İşin uzmanları konuya bekleniyor.
Erkek kuşlar dişi kuslara nazaran daha hareketli olurlar. Saticilara gelince de satmak icin yalan soyluyolar. Genelde her kuş almak isteyen erkek istedigi icin disileri de yalan-dolan satiyolar (sekilde goruldugu uzere)

Ben de kusunuzun yetişkin bir dişi olduğunu düşünüyorum Güle güle besleyin

Hocam bazıları erkek olduğunu söyledi bir de şu resme bakar misiniz.Biz konuşturmak için almıştım.Dişiyse sanırım imkansıza yakin.Kuş cabuk alıştı ele geliyor uçuyor çocukların omzuna konuyor falan.Ama konuşmayacak sanırım.Imgur

Yok kesin dişi kendinize alistirmak istoyorsaniz yavru bir erkek bakin derim.

kuş dişi kesinlikle ele falan alışmaz 1 aya kadarda kızışınca eli falan ısırmaya başlar ayrıca yaşınada yaklaşmış 100 de 100 dişi vede yaşına yaklaşmış ...

Kus çok da güzel ele alıştı zaten ısırma falan yok.Değiştirmek veya satmak zor olacak.

Yavru erkek alacağım da bu defa erkek oldun dan nasıl emin olmalıyım ?

Buyuk ihtimalle bu kuş baskasindaymis sizin gibi geri goturmusler. Cunku yasini gecmis disi kusu alistirmak çok daha zor olurdu. Eger uretim dusunmuyosaniz besleyin bence hazir ele de alismis. Disi veya erkek ne farkederki ?

bencede kuşunuz dişi olabilir çünkü yaşı,çeresinden belli olmaycak kadar küçük bir kuş değil

Moderatör tarafında düzenlendi:
Buyuk ihtimalle bu kuş baskasindaymis sizin gibi geri goturmusler. Cunku yasini gecmis disi kusu alistirmak çok daha zor olurdu. Eger uretim dusunmuyosaniz besleyin bence hazir ele de alismis. Disi veya erkek ne farkederki ?

Konuşturmak istiyoruz yoksa kus çok cana yakın omuz sac dolanmayı seviyor.Göğsünü oksamama bayılıyor.
Ama yıllardır konuşturmak istiyordum.Önceden bir yavrum vardı babacım kelimesini de ogrstmistim bebek olunca yollamak zorunda kalmıştım.Niye verdim hala pişmanım.Zararı olur dediler verdik.Kaderin cilvesi simdi de bebek bekliyoruz ama bu defa aynı hatayı yapmiycam.
Siz bebek-kus konusunda ne düşünüyorsunuz.Zararı varmıdır gerçekten.

Son düzenleme:
Hocam benimde aynı cereye sahip bir kusum vardı emin olmakta çok zorlaniordm ama sonunda anladık ki kus dışı bu kuş ta bence disi isirma huyu yoksa ve bu huyu edinmeden yanına 1 yaşlarında bir erkek kus almanızı tavsiye ederim

Geri