petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

duble faktor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve CEM CANER tarafından 1 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Merhaba arkadaslar duble faktor kuslar tam olarak nedir bir irkmi bu nedir ? Bu konuda bilgileri olanlar paylasirsa sevinirim

2. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Irk değil renk. Siyah gözlü beyaz veya sarı renkli kuşlardır. Mavi renkte taşırlar ama o renk görünmez. Daha geniş bilgisi olan yazar :)

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Boyutlarida irimi oluyor ?

4. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1

Mehmet bey gayet güzel bilgi vermiş. Benim bildiğimde kırmızı göz ise albıno lutino değil ise duble faktor (düz sarı - duz beyazlarda )

5. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Hmm bende ozaman bitane duble faktor varmis haberim yok kusum bembeyeaz gozu siyah , fakat bazilari normal kusun 2 kati kadar oluyor o nasil oluyor ?

6. Metin Şahan

Ama full siyah olmuyor gozleri beyaz halka oluyormuş siyahın etrafında yaşla ilgili olmadan

7. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Peki serkan bey sizin sattiginiz duble faktor ciftte erkek baya buyuk gozukuyor bu boyutlarda olmasi normalmi ?

8. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Gözü bildiğin klasik kuşlar gibi siyah. Yaşına girdikçe irisleri oluyor.
    Diğer kuşlara göre iri oldukları yalan, ırk değil onlarınki. Duble faktör yerlide var, ingilizde, jumboda. İrilikle mirilikle dubla faktörün hiç alakası yok :)
    Bendeki dubla faktör olan kuş normal kulun 2 katı mesela :)

9. Mana

Mana Guest

Bende vardı beyazdı kuş ama albino değildi hareket ettiğinde mavi gibi duruyodu özellikle gün ışığında parlıyordu ama durduğunda bembeyaz kuş :) arkadaşıma hediye ettim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Eve gelen arkadaslarim en cok duble faktor kusumu begeniyorlar :)

11. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    hımm biraz daha aydınlatma için ben geniş kapsamlı bir rehber yazayım.. duble factor kuşu 2 tane siyah etkenin etkilediğini gösteriri sizin bahsettiğiniz kırmızı göz olmayan albino ve lutino lar temiz renk diye geçer.. neyse detayları yazıcam rehberde

12. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yaklaşık 1.5 ay önce açmışım bu konuyu ozmanlar gerçekten hiç birşey bilmiyormuşum fakat şimdi muhabbet kuşları hakkında herşeyi biliyorum diyenler kadar çok şey bildiğimi düşünüyorum kitaplar okudum makaleler okudum sonucunu aldım :)

13. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    benim tavsiyem yeterince kaynak okuduysan biraz da pratik yapman yönündedir. emin ol aynı kitapları ve makaleleri ben de okudum ki yazılmış birçok makaleyi kuşcu sotlşarım yazdı... pratikte ise abi hhiçbirşey bilmyormuşum diyorsun kendi kendine

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. duble factor muhabbet kusu