Karadeniz Pet

duble faktor

Irk değil renk. Siyah gözlü beyaz veya sarı renkli kuşlardır. Mavi renkte taşırlar ama o renk görünmez. Daha geniş bilgisi olan yazar :)

Mehmet bey gayet güzel bilgi vermiş. Benim bildiğimde kırmızı göz ise albıno lutino değil ise duble faktor (düz sarı - duz beyazlarda )

Ama full siyah olmuyor gozleri beyaz halka oluyormuş siyahın etrafında yaşla ilgili olmadan

Gözü bildiğin klasik kuşlar gibi siyah. Yaşına girdikçe irisleri oluyor.
Diğer kuşlara göre iri oldukları yalan, ırk değil onlarınki. Duble faktör yerlide var, ingilizde, jumboda. İrilikle mirilikle dubla faktörün hiç alakası yok :)
Bendeki dubla faktör olan kuş normal kulun 2 katı mesela :)

Bende vardı beyazdı kuş ama albino değildi hareket ettiğinde mavi gibi duruyodu özellikle gün ışığında parlıyordu ama durduğunda bembeyaz kuş :) arkadaşıma hediye ettim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hımm biraz daha aydınlatma için ben geniş kapsamlı bir rehber yazayım.. duble factor kuşu 2 tane siyah etkenin etkilediğini gösteriri sizin bahsettiğiniz kırmızı göz olmayan albino ve lutino lar temiz renk diye geçer.. neyse detayları yazıcam rehberde

hımm biraz daha aydınlatma için ben geniş kapsamlı bir rehber yazayım.. duble factor kuşu 2 tane siyah etkenin etkilediğini gösteriri sizin bahsettiğiniz kırmızı göz olmayan albino ve lutino lar temiz renk diye geçer.. neyse detayları yazıcam rehberde

yaklaşık 1.5 ay önce açmışım bu konuyu ozmanlar gerçekten hiç birşey bilmiyormuşum fakat şimdi muhabbet kuşları hakkında herşeyi biliyorum diyenler kadar çok şey bildiğimi düşünüyorum kitaplar okudum makaleler okudum sonucunu aldım :)

benim tavsiyem yeterince kaynak okuduysan biraz da pratik yapman yönündedir. emin ol aynı kitapları ve makaleleri ben de okudum ki yazılmış birçok makaleyi kuşcu sotlşarım yazdı... pratikte ise abi hhiçbirşey bilmyormuşum diyorsun kendi kendine

Geri