petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dün aldığım kuş hakkında..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve oiskender061 tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. oiskender061

evet arkadaşlar dün muhabbet kuşu aldım kaç aylık olduğunu öğrenmek istiyorum. birde eski kuşum rahat yürüyordu bu öyle değil sanki bileği burkulmuş gibi ama tam anlayamadım. tünerken parmaklarını tam açamıyor yardımcı olur musunuz.

2. Emre TURAN

40-50 günlük bir erkek bu. Alırken kontrol ettiniz mi? Sonradan mı böyle oldu?

3. oiskender061

alırken dikkatimi çekmedi. akşam farkettim

4. Emre TURAN

Yürüyebiliyor mu peki? Aksıyor mu yürürken?

5. oiskender061

yürüyebiliyor, aksama da yok. birde çok ürkek, bunu gidermek için ilk günlerde ne yapmalıyım. aklıma gelmişken bişey daha sorayım; dışkısını yememesi için tel örgüyü koyuyorum ancak küçük olduğu için yemlikten yem yiyemiyor zeminde yem yemesi şimdilik daha kolay, ne yapmam lazım bunu da söylerseniz sevinirim.

#5 oiskender061, 5 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ocak 2014
  6. Emre TURAN

Siz onunla ilgilendikçe onun korkaklığı da geçecektir. Henüz çok ufak olduğu için korkması çok normal Kuş yürüyebiliyorsa ve aksama yoksa hiçbir sıkıntı yok. Yemlikten yem yiyemez, kafesin tabanına yemi serin. Dışkısını da en fazla 1-2 kere yer, ondan sonra bir daha yemez zaten merak etmeyin. Teli şimdilik kaldırın. Tüneğe çıkınca takarsınız.

Sayfayı Paylaş