Karadeniz Pet

Dün Aldıgım Minik Mubişimde Önemli gelişme çok sevinçliyim

• Konbuyu başlatan Mete AYVALI
  • Başlangıç tarihi
M

Mete AYVALI

Guest
Arkadaşlar dün aldıgım dişi minik 20 günlük veya 1 aylık mubiş dün sevdirmiyordu kendini kaçıyordu kafeste sonra bugün bi serbest bıraktım benden baya korktu uçtu yoruldu sonra perdeye kondu sonra orda biraz sevdim sırtını öptüm ama yoruldugu için kaçmıyordu şimdi geceliyin kafesin içine elimi soktum hiç kaçmadı ayagını sevdim baktı sadece göğsünü sevdim hiç bişi yapmadı 1-2 güne parmagımada alıştırırım :)

dostum ilk gelen kuşu salma korkar ve kanatlarinin kırılma durumu ile karşilaşa bilirsin. 1 hafta 10 gun kafes de dursun o evin eşyalarinı hafizasına yerleşitiyor. ondan sonra sal... kuşu...

peki şimdi kendini sevdirmesi iyi bir şeymi kötümü şuan uyumuyor yemek yiyor yinede sevdiriyor kendini

peki şimdi kendini sevdirmesi iyi bir şeymi kötümü şuan uyumuyor yemek yiyor yinede sevdiriyor kendini

eline alip seve bilirsin ama salma eline al sevdikden sonra kafese geri koy veya göysünün ve ayaklarının ortasina parmağini koy eline gelmesini sağla elinle yem yedir... yavru oldugu için sana daha cabuk alişir. konuşturmak içinde hiç kuş sesi dinlemete kayit cihatina ögreteceğin kelimeyi kaydet surekli onu dinleyecekleri için onu söylerler.... babacık cici kuş canım aşkım gibi kelimeleri daha çabuk öğrenirler...

Gece bisey yapmamasi karanliksa normal ilk haftalar korkar üstüne gitme1

Karanlik deil isik yaniyordu ama kafasini sevdirmiyor sadece gogsunu fazla guvnini kazanamadim heralde zaten normal bisi dun aldim kusu

kafa sevmeside zamanla dostum ilk aldiğin pat diye sana alişmaz... ;)

2-3 hafta bekle çıkarmak çünkü duvara veya pencereye çarparsa boynu kırılıp ölür büyük ihtimal.sonra çok pişman olursun.elini soktuğunda kıpırdamaması güvenden değil uykudan.yanlış anlayıp kuşu korkutacak şeyler yapma sakın.kafesten asla çıkarma elinde bile.kalsın kardeşim kafeste biraz aceleye gerek yok

Geri