petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dün aldığım muhabbet kuşumun cinsiyeti ne acaba?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve onurdondu1 tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. onurdondu1

Hayırlı günler dün aldığım muhabbet kuşumun cinsiyetinden tam emin olamıyorum yardımcı olabilirmisiniz rica etsem. Şuan tüy rengi beyaz ve açık mor renk gagasıda yeni yeni renklenmeye başlamış yavru sanırım kaç aylık tam bilmiyorum elimi kafese soktuğumda hoplayıp zıplayıp kaçıyor elime alınca ısırıyor kanatıyor elimi çekince durduğu yerde kalıyor 10 dakika boyunca altta resimi koydum
    Herkese teşekkürler.

2. Ali Uyan

Ali Uyan Guest

Kuşun dişi ve çok güzel hayırlı olsun yaşıda 3 yada 4 aylık gibi maşallah güzelmiş

3. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    4-5 aylık dişi.

4. AvciMustafa

Güzel bir kızın var maşallah :)

5. onurdondu1

sağolun ama ben erkek istiyordum :(( eminmisiniz dişi olduğuna ? :(:(

6. Ali Uyan

Ali Uyan Guest

Ben dişi olduğuna eminim yaşıda 3 yada 4 aylık gibi geldi bana ama dişiler biraz daha zor alışıyor :) sabretmen lazım

7. onurdondu1

evet bende sabırsız biri olduğumdan özel olarak söylemiştim erkek olsun diye :( ama değiştirmeyeceğim olsun elime konmaya alıştırdım 2. günde ama kafesin içinde elime konuyor öyle duruyor :) birde bu kuşun yanına bir erkek alsam bana alışma süresi uzarmı?

8. Ali Uyan

Ali Uyan Guest

Alışma süresi çok uzar yani alışmaz bile denilebilir nedeni ise yanına kendi cinsinden biri geldiği için ona odaklanır seni takmaz denilebilir :D

9. onurdondu1

anladım siz hiç dişi besledinizmi alışabildimi size omzunuza kondumu birde konuştumu?

10. Ali Uyan

Ali Uyan Guest

Ben birkere beslemiştim dişi hiç alışmamıştı şuan 1.5 2 aylık erkek var parmağıma konuyor daha geleli 2 gün oldu çok tatlı bide erkekler daha asil oluyor :D

11. onurdondu1

bu işe canım sıkıldı :( o kadarda dedim eminmisin diye adam biliyor gibiydi dostum o gagasının üstündeki yer ucundan mavimsi duruyor hiçmi erkek olma ihtimali yok :) ona göre götüreceğim bugün resimde pek belli olmamış sol tarafındaki yer açık mavi

12. Ali Uyan

Ali Uyan Guest

bi fotoğraf daha alabilirmiyim dişi olduğuna eminim gibi ama her muhabbet kuşunun farklı özellikleri var hemen alışabilir alışamayabilir ama eminim alıştırırsın bu yavruyu tek çözüm sabır geri verirsen morali bozulabilir hayvanın ama sana kalmış bi fotoğraf daha çözer bu işi

13. onurdondu1

geri vermeyeceğim 3 tane daha resim koydum ilk sıradaki en çok belirgin olanı :)

14. Ali Uyan

Ali Uyan Guest

Artık dahada eminim dişi bu kuş :) çok iyi dost olursunuz inşallah

15. onurdondu1

çok sağolun dostum galiba artık forumda daha çok olmam gerekecek :) ilk kuşum çünkü yardımlarınız için teşekkür ederim

16. calculus07

calculus07 Member

Beğenileri:
    0
    sende benim gibi kandırlmışın hocam

17. onurdondu1

sen alalı ne kadar oldu kuşu? :)

18. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    4-5 aylık civarlarında dişi.

19. Onur SERBEST

Onur SERBEST New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi diye üzülme. Benim daha önce 2 tane erkek kuşum oldu. Hiçbirini şu an 3 buçuk yaşında olan kızım kadar çok sevmedim :) Hiç biri de kızım kadar zeki ve dikkatli değildi.Aileden biri gibi oldu zilli öldüğü zaman ne yapacaz bilmiyorum :(

20. Emir Hakan SU

Beğenileri:
    2
    4-5 aylık dişi benimkine cooook bnziyo sadece benimkinin rengi biraz daha koyu

Sayfayı Paylaş