petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dün Kuş Aldım Sorularım Var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Volkan ÇAVUŞOĞLU tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dün kardeşim eve kuş getirdi ama herhangi bir tecrübemiz yok.kafesinde duruyor dünden beri.ne yapmam gerek yanına yaklaşınca biraz kaçıyor.sonra geliyor.yavaşça konuşuyorum ismini falan söylüyorum.bakıyor.gagasını oynatıyor ama hiç ses çıkarmıyor.nedeni ne olabilir?ve daha hiç ötmedi.

diğer sorum ise kuyruğu biraz uzun gibi.kuştan anlamadığım için tam bilmiyorum ama adam en fazla 3-4 aylık dedi.ve en önemlisi ne yapmam gerekiyor bu kuşa? kardeşim adamı anlayıp dinlemeden almış getirmiş.resimleri şunlar ;

ve en önemlisi sağlıklı görünüyor mu sizce ?

2. Furkan_Çelik

ilk eve geldiği için, arkadaşlarından ayrıldığı için biraz şaşkındır. Size alışınca zaten 1hafta içinde ötmeye başlar yem yemeye felan başlar biraz sabrederseniz size de alışır zaten :)

3. Tunç ÇAĞATAY

Aynayı çıkarın

İlk 1 hafta kafesten çıkarmayın sessiz sessiz konuşun bol bol kendinizi gösterin ona ilk 1 hafta ötmez sonra susturamazsınız ama :D

4. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yeni bir ortama girdigi için bir süre sessiz kalabilir. ama kus 3-4 aylıkdan büyük gibi geldi bana gözlerindeki irirslere bakarsak. ya da flaşlı cekim yaptıgın için o sekilde cıkmıs olabilir.

5. Sevtap DERİN

Bende kızışmış ve 3-4 aylıktan daha büyük bir erkek görüyorum sanki. :) Kuşla alçak sesle konuş. Ani hareketlerden uzak dur. Önce ellerini koy kafesin içine, sana güven duymasını sağla. Umarım keyifli zamanlar geçirirsiniz beyefendiyle. :)

Sayfayı Paylaş