Karadeniz Pet

Dün Kuş Aldım Sorularım Var

Volkan ÇAVUŞOĞLU

Meraklı Üye
Arkadaşlar dün kardeşim eve kuş getirdi ama herhangi bir tecrübemiz yok.kafesinde duruyor dünden beri.ne yapmam gerek yanına yaklaşınca biraz kaçıyor.sonra geliyor.yavaşça konuşuyorum ismini falan söylüyorum.bakıyor.gagasını oynatıyor ama hiç ses çıkarmıyor.nedeni ne olabilir?ve daha hiç ötmedi.

diğer sorum ise kuyruğu biraz uzun gibi.kuştan anlamadığım için tam bilmiyorum ama adam en fazla 3-4 aylık dedi.ve en önemlisi ne yapmam gerekiyor bu kuşa? kardeşim adamı anlayıp dinlemeden almış getirmiş.resimleri şunlar ;

q2r3w.jpg

q2r88.jpg

q2r9k.jpg

q2rbg.jpg

q2rcc.jpg

q2rdh.jpg

ve en önemlisi sağlıklı görünüyor mu sizce ?

ilk eve geldiği için, arkadaşlarından ayrıldığı için biraz şaşkındır. Size alışınca zaten 1hafta içinde ötmeye başlar yem yemeye felan başlar biraz sabrederseniz size de alışır zaten :)

Aynayı çıkarın

İlk 1 hafta kafesten çıkarmayın sessiz sessiz konuşun bol bol kendinizi gösterin ona ilk 1 hafta ötmez sonra susturamazsınız ama :D

yeni bir ortama girdigi için bir süre sessiz kalabilir. ama kus 3-4 aylıkdan büyük gibi geldi bana gözlerindeki irirslere bakarsak. ya da flaşlı cekim yaptıgın için o sekilde cıkmıs olabilir.

Bende kızışmış ve 3-4 aylıktan daha büyük bir erkek görüyorum sanki. :) Kuşla alçak sesle konuş. Ani hareketlerden uzak dur. Önce ellerini koy kafesin içine, sana güven duymasını sağla. Umarım keyifli zamanlar geçirirsiniz beyefendiyle. :)

Geri