petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dün yakaladığım yavruya mama yaptım her halde sevdi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Fatih TEKSOZ tarafından 22 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Fatih TEKSOZ

Beğenileri:
    0
    dün yakaladığım sarı kızımıza bu sabah bir hoş geldin partisi yapalım dedik ilk nazlandı ama behlül ün yediğini görünce kendisi de yemeğe başladı galiba sevdi .

belki tarif'i istersiniz :

fındık
    ceviz
    pirinç unu
    galeta unu
    mısır unu
    yeşil ve kırmızı mercimek
    haşlanmış mısır
    biraz nijer tohumu
    havuç
    yumurta
    biraz koku su güzel olsun diye vanilya ( cezb ediyo olmassa tarçın )

birde erkek kuşumuz dişiye ayak atıyor kusmaya çalışıyor genelde kabul ediyor ve kaşıyor sadece ayak atmasını istemiyor ( benim tahminim daha çiftleşmeye hazır olmadığından dolayı rahatsız oluyor ) bu bir sıkıntı yaratır mı sizce ?

2. OSMANLI

OSMANLI Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah birbirlerine çok yakışmışlar renkler çok hoşuma gitti bu renklere rainbowmu diyorsunuz .

3. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    maşallah güzel kuşlar bi biz yakalayamadık :D

4. Fatih TEKSOZ

Beğenileri:
    0
    yok rainbow ile alakaları yok :D bunlar parçalı denen muhabbet kuşu türleri mavi erkek olan çift faktör çekinik parçalı dişi olanımız yavru onun da gelişimi 1-1,5 aya tamamlanır baskın mı çekinik mi olduğu anlaşılır ama % 90 tek faktör .

#4 Fatih TEKSOZ, 22 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 22 Temmuz 2014
  5. OSMANLI

OSMANLI Member

Beğenileri:
    1
    Usta dur yeni ogrenıyoruz çekinik ne demek ve tek faktör çift faktör ne demek .

6. Gökay KAYHAN

Gayet lezzetli görünüyor

7. Fatih TEKSOZ

Beğenileri:
    0
    bak bu linkte öğrenmek istediğin her şey mevcut..

Muhabbet Kuşu Renk Ve Mutasyonları

8. Yılmaz Gazi

5.fotoda erkek kusunuzun ceresi beyaz gibi çıkmıs. Flashtandır sanırım.

9. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    http://i.hizliresim.com/nYgjZR.jpg[/imimg][/url][/URL]

[​IMG][/QUOTE]

Benim size bi sorum olacak. Bu sitede bicok kisi mama tarifi veriyo. Ama ben kusumu alirken sakin ama sakim yemi ve suyu disinda hic birsey verme ekmek yesillik meyve falan hic bisey dedi. Sebebini dordum ver diyolar sonra kuslarda ur oluyo dedi.

10. Fatih TEKSOZ

Beğenileri:
    0
    Benim size bi sorum olacak. Bu sitede bicok kisi mama tarifi veriyo. Ama ben kusumu alirken sakin ama sakim yemi ve suyu disinda hic birsey verme ekmek yesillik meyve falan hic bisey dedi. Sebebini dordum ver diyolar sonra kuslarda ur oluyo dedi.[/QUOTE]

çok saçma bu site de hatrı sayılır üreticiler mevcut bu soruyu yanıtlamak onlar varken bana düşmez ama kesinlikle gelişim açısından şart görüyorum büyük fark var mama yiyenle yemiyen arasında misal karşı komşumun kuşu ile benim kuşum .

#10 Fatih TEKSOZ, 23 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 23 Temmuz 2014
  11. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    çok saçma bu site de hatrı sayılır üreticiler mevcut bu soruyu yanıtlamak onlar varken bana düşmez ama kesinlikle gelişim açısından şart görüyorum büyük fark var mama yiyenle yemiyen arasında misal karşı komşumun kuşu ile benim kuşum .[/QUOTE]

Peki tesekkur ederim. Yukarida yazdiginiz malzemelerin hepsini karistirdinizmi?

12. Fatih TEKSOZ

Beğenileri:
    0
    evet evde mutlaka blender veya benzeri bir mutfak gereci vardır hepsini koy içerisine (yumurta havuç hariç )güzelce toz haline getir havuç ve yumurtayı da rendele ve servise et ( dikkat et ne çok yaş olacak ne de çok kuru ilk denemen de yemeyebilir ama ısrarcı ol mutlaka tadına bakınca yiyecektir. gelişim açısından önemli.

13. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    Cok tesekürler yarin denicem.. bide az önce bi baslik actim lütfen yardim diye bakarsaniz cok sevirinim.

Sayfayı Paylaş