Karadeniz Pet

duran kuş fıstık

ama bu sefer zorlaşmaz mı bana alışması? o sesi unutması gerekmez mi?

Bir sorun olucağını sanmıyorum ben ilk geldiginde dinletmiştim heyecandan elime atlıyor nerde duyarsa karşılık veriyor sizin kuşunuz tam olarak uçabiliyormu ?

bence odaya salın etrafı tanıdıkça rahatlar biraz kapıları ve camları kapayın ben neredeyse hiç kafese sokmuyorum benim odamın içinde özgürce uçuyor karnı acıkınca giriyor kafese içiyor yiyior böyle daha iyi bence
kuyruk tüyleri tam uzamış ama bilmiyorumki hiç ucurmadım daha

bence odaya salın etrafı tanıdıkça rahatlar biraz kapıları ve camları kapayın ben neredeyse hiç kafese sokmuyorum benim odamın içinde özgürce uçuyor karnı acıkınca giriyor kafese içiyor yiyior böyle daha iyi bence

kaç gundur sizde?
henuz o kadar hareketsiz ve ilgisiz ki kafesin bulundugu yerin bile farkında olmadığını düşünüyorum sanırım uçması için en az 2 haftası var...

kaç gundur sizde?
henuz o kadar hareketsiz ve ilgisiz ki kafesin bulundugu yerin bile farkında olmadığını düşünüyorum sanırım uçması için en az 2 haftası var...

bugün 3. günü oldu işte ben ilk geldiginde direk ele gelmeye alıştırdım sonra odaya saldım zaten yerden en fazla 10 cm havalanabiliyor etrafta gezıyor bana gelmek ıstedıgınde de yanıma gelıyor yukarıya dogru bakyor ben anlaıyorum zaten elımı uzatıyorum elıme cıkıyor elımde pıneklıyor canı sıkılınca ucup gidiyo elımden zaten :D

isal ise yem deiştir mürekkep balığı kemiğimi ne olurmus ondan koy kafese düzelir

arkadaşlar duran kus fıstık hala duruyor...onu pazartesi gunu öğlen getirdim eve hala öylece duruyor...hep aynı yerde...elimi uzatınca elime çıkıyor biraz hareket ettirince yine aynı tuneğin aynı yerine uçup orda duruyor...yem yediğini de su içtiğini de görmedim...zaten yiyip yemediğini anlaayaım diye bir gün 10-15 tane yem kırdığını gördükten sonra üflemiştim kabukları o gunden beri 1 tane kabuk bile yok...çok sessiz...dün akşam eşim de söyledi bunda bi sıkıntı olmasın die...3 saatlik bi film izledik 3 saat boyunca gözüm ona kaydı hiç kıpırdamadı...sabah uyanıp ilk iş ona bakıyorum yaşıyor mu diye aynı yerde duruyor oluyor...eve alışma sürecinin bu kadar uzaması normal mi çunku artık iyice endişelenmeye başladım...

ortama alısana kadar bu sorunlarla karsılasırsınız zamanla gecer oda alısır.. onada hak vermek lazım sonucta hıc bılmedıgı bır ortama gırdı :)

ortama alısana kadar bu sorunlarla karsılasırsınız zamanla gecer oda alısır.. onada hak vermek lazım sonucta hıc bılmedıgı bır ortama gırdı :)

ya evet haklısınız ama bu 3. muhabbet kuşum diğer hepsi ertesi sabah kafesin hangi noktasında ne var deşine deşine dolaşmıştı bu put gibi... :(diyorumya pzt geldi eve bugun perşembe :(

(sadece onun etrafa alışması kafese koyun sonrada dış kapıyı 1 kere acıp kapatım ve hic kimse kuşa görunmesin )
bu olaya bi örnek veriyim = seni okulundan alıp başka bir okula koysalar sınıfın en sessizi sen olursun değilmi ? ve bu cocuklar iyimi kötümü diye merak ederiz işte senin kuşta endişeleniyor onu bir kaç saat evde tek başına bırakın kıymetinizi anlasın
(Saygılarımla) (Emir Hakan SU)

(sadece onun etrafa alışması kafese koyun sonrada dış kapıyı 1 kere acıp kapatım ve hic kimse kuşa görunmesin )
bu olaya bi örnek veriyim = seni okulundan alıp başka bir okula koysalar sınıfın en sessizi sen olursun değilmi ? ve bu cocuklar iyimi kötümü diye merak ederiz işte senin kuşta endişeleniyor onu bir kaç saat evde tek başına bırakın kıymetinizi anlasın
(Saygılarımla) (Emir Hakan SU)

çok tşk ederim ilginiz için emir bey...ben gunduzleri evde yalnızım zaten ama dun butun gun dışardaydım...yine aynı yine aynı yine aynı... :(:(:( sanırım psikolojisi düzelmemek üzere bozuldu :(:(:(

biraz zaman ver seni tanıması icin elacım
bn alalı bir ay oldu daha da tam alışmadılar
bu işler sabır ve zaman ister kafesine koy
rahat bırak ...:cool:
ama 2 günde bir odada konacağı ve duracağı şeylerden uzak tutarak yarım saat uçur onu

Son düzenleme:
Kuşunuzun dışkı durumu nasıl? İshali falan var mı? Pazartesi geldi diyorsunuz biraz biraz hareketlenmesi gerekiyordu? Yem yiyorsa biraz daha zaman tanıyın ona, hatırladığım kadarıyla çok sağlıklı tombiş bir yavruya benziyordu fotoğraftan.

herkes ucurmak için çok erken diyor zaten şimdi uçsa kafesi bulamaz ;:( yemek bile yemedi halsiz o yuzden ne zaman yanına gitsem gerneşiyor...

arkadaşlar bu fıstıgın evde 4. günü hiç kıpırdamaması normalmi yaaaa?hayvan yemek yemedi kursağı çöktü kemik görünüo koynunda yaa

yemek yer o siz görmeden kendini güvende hissettigi yada odada kimsenin olmadigi zamanlarda yer . kuşun yanına gıdıp onunla konusun guvenını saglarsınız
arkadaşlar bu fıstıgın evde 4. günü hiç kıpırdamaması normalmi yaaaa?hayvan yemek yemedi kursağı çöktü kemik görünüo koynunda yaa

Geri