Karadeniz Pet

durgun ve ishal

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
öncelikle herkese merhabalar Muhabbet kuşum 1 hafta önce az poposunu ıslıyordu ve kuruyordu bu aralar dışkısı %60 sıvı ve poposunun 1-2 cm tüyü ya dökülmüş yada ıslanmış ve kurumuş ıslanıp kuruyan fazla kısmı yok dökülmüş tahminimce kuş eski yerinde (2-3 hafta önce değiştirdim yerini) dişiye durmadan kur yapar ve öterdi ama şimdi ne kur nede ötmek fazla öttüğünü görmüyorum bazen sabahları ötüyor ve kuş sabah akşam hep gözlerini kapamış dinleniyor durmadan dişi kuş ise hep canlı tüyde şuan dişi kuş ama hiç belli etmiyor(çok tüy döküyor tüyde yani) enerji olarak dişi kuş durmadan normal şekilde erkek ise durmadan gözlerini kapamış ve uyuyor birde önceden varmıydı bilmiyorum dişide yok sadece erkek de var ama poposunun hemen üstünde su kesesi gibi bir şey var ve şişik yumuşak su var sanki içinde normal şeymi dişide baktım yok sanki ?

erkek kuşun popo tüyleri bu şekilde dişini ise hiç belli olmuyor çok tüyü var maşallah :)
VyZldy.jpg

nGvAn5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:54 --

Bu arada Su kesi gibi içinden şiş olan bölge burası normal mi şiş olması ?

WrlVBE.jpg

Kardeş bu Dişi olan mı?kuş ishal mi? Yer Değişikliğinden olabilir mi?acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:20 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

Pardon erkekmiş

Erkek kuş ve ishal büyük ihtimalle yer değişikliğinden olacağını sanmıyorum çünkü yerini değiştirdiğimden 3-4 gün önceye kadar hep dişiyi yem verir ve kaşıma vs vardı bu 3 gündür nedense yok ve çok yorgun saten eski yerinde üşütmüştü.

Kardeş ben forumda yeniyim,burada bir kaç arkadaş tavsiyesi dinledim fakat kuşun hızlı bir şekilde iyileşmesi için veterinere götürdüm,kuşum şu anda çok şükür ilk haline göre iyi,ishal çeşit çeşit oluyormus ve nedenleri farklı farklı eğer üşütmüş ise ilaç tedavisi şarttır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:30 --

Iyileşmesi konusunda çok direttim,kuşu yarışmalar olmuştu,bir toptancıdan rengini ve cere hafif kahveye dönmüştü,popo kısmında hafif ishal bulguları vardı yani bir nevi bilerek almış bulundum.yani git kuşu değiştir diyen de oldu ama satan Kişiyi nerde bulacağım ve şimdi iy ki değiştirmemişim diyorum umarım senin kuş da toparlar eski sağlığına kavuşur.inanarak başarırsın

inşallah veterinere götürdüğünde senden para evrak vs ne istediler ?

Kardeş muayene için 50 tl Ayıptır söylemesi ilaç reçete yazdı ve ceredeki delikte böyle çatlama gibi birşey vardı,tam mantar demedi ama Avisol merhem verdi,kullan dedi.

Eğer üşütme kaynaklı bir ishal varsa Neo Terramycin+Vitamin alın ve suyuna pirin tanesi kadar karıştırarak her gün tazeleyin. 5 gün kullanın.

Geri