Karadeniz Pet

Durgunlaşma, küsme

Hayvansever03

Onursal Üye
35CF1576-FB99-4639-8DC6-9530898647FD.jpeg Merhaba. Kuşumla yolculuğa çıkmıştık, şu anki bulunduğu yerde daha sessiz. Eski neşesi yok. Tüneğinde öylece sönük halde duruyor. Parmağıma çıkması için elimi önüne uzatayım dedim, hemen “cak” diye tiz bir ses çıkardı ve tek ayağı hızlı şekilde dört beş kere kalkıp kalkıp indi. Sonra ayağını temizlemeye çalıştı o da korktu. Ben sonradan ip mi takıldı diye baktım herhangi bir sorun yok, kızarma vs yok.

Şu an bana küs şekilde tünekte. Fotoğraf da koyacağım. Bu duruma çok üzülüyorum. Ne yapmalıyım?

Şuan her zamanki yerindsn çok farklı bir yerde mi? Stres yapmış.

Evet başka bir yerdeyiz. Stresi atlatmasına nasıl yardımcı olabilirim? Onu böyle durgun gördükçe çok üzülüyorum.

Valla ben de başkasının evınde yabancı bi ortamda öyle hissediyorum :) alışır bı kaç güne belki. Size alışıksa bol bol ilgilenip konusun. Sevdiği yiyeceklerden verebilirsiniz. Eski yerine gecene kadar böyle böyle mutlu etmeye çalışın bnce. :)

Valla ben de başkasının evınde yabancı bi ortamda öyle hissediyorum :) alışır bı kaç güne belki. Size alışıksa bol bol ilgilenip konusun. Sevdiği yiyeceklerden verebilirsiniz. Eski yerine gecene kadar böyle böyle mutlu etmeye çalışın bnce. :)
Sürekli konuşuyorum, bir şeyler yedirmeye çalışıyorum bana mısın demiyor. Arada beraber çektiğimiz videoların sesini açıyorum çok cılız sesle ötüyor, tepki veriyor. Önceden avaz avaz bağırırdı. Başkasına emanet edemedim yanımda olsun dedim ama böyle yapacağını tahmin edemedim. :(

Sürekli konuşuyorum, bir şeyler yedirmeye çalışıyorum bana mısın demiyor. Arada beraber çektiğimiz videoların sesini açıyorum çok cılız sesle ötüyor, tepki veriyor. Önceden avaz avaz bağırırdı. Başkasına emanet edemedim yanımda olsun dedim ama böyle yapacağını tahmin edemedim. :(
İyi yapmışsınz tabi yoşculukda yormadıysa sağlığı yerindeyse çok üzülmeyin. Alışır oda.

Madem 3-4 günlük bir geziydi hiç götürmeseydiniz. Yemini suyunu 4 günlük ayarlardınız. bu defa yalnızlıktan biraz stres yapardı ama bu kadar değil.

Madem 3-4 günlük bir geziydi hiç götürmeseydiniz. Yemini suyunu 4 günlük ayarlardınız. bu defa yalnızlıktan biraz stres yapardı ama bu kadar değil.
Umarım kuşunuz bir an önce düzelir, Size bir sorum olacak Selçuk bey bu gibi yolculuklarda özellikle yazın kuşumuzu kuşu olan başka bir eve emanet etmek sakıncalı mıdır? Tek kuşlar başka bir kuş görmeye çok alışkın değil, ya da alışsa bile sonra geri eski hayatına döndüğünde strese girer mi?

Evse kalsa aklım kalırdı ne yaptı ne etti diye ama pişmanım tabii. Bundan sonra kısa yolculuklarda yanımıza almayacağım.

Umarım kuşunuz bir an önce düzelir, Size bir sorum olacak Selçuk bey bu gibi yolculuklarda özellikle yazın kuşumuzu kuşu olan başka bir eve emanet etmek sakıncalı mıdır? Tek kuşlar başka bir kuş görmeye çok alışkın değil, ya da alışsa bile sonra geri eski hayatına döndüğünde strese girer mi?
Evet risklidir. Belli bir süre stres yapar hem gittiğinde hem eve döndüğünde.