Karadeniz Pet

Durmadan ağlayan dişi kuş

Alpay1994

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar. Benim çift olan kuşlarımdan erkek olanı geçtiğimiz ay sebepsiz yere öldü. 1 senedir eş tutmuşlardı ve yavruları vardı. Erkek öldükten sonra elimde 3 adet dişi kuşum kaldı. Eşi ölen dişi sabah ve akşam ben yanlarında olduğum vakitte gerçekten kulak tırmalayan bir şekilde ağlıyor. İlgi gösteriyorum dışarı çıkarıp uçmasını sağlıyorum. Yemi suyu hep var. Ama hayvan deliler gibi ağlıyor. Ne yapabilirim?

En yakın zamanda çekebilirim. Sesini kaydetmiştim onu bir yere yüklemeyi deneyeceğim.

Hırıltılı değil böyle cırt bi ses ile ağlıyor. Görüntüyü kaydettim. Facebookta paylaştım şimdi linkini göndereceğim bulabilirsem.

Kuşun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız? Dişiye eş sahiplenme gibi bir düşünceniz var mı?

Kuşun dışkılaması normal. Katı bi şekilde her zamanki gibi. Bu sesi kafesten dışarıya çıkarmadığım zamanlarda çıkarıyor.

Ekli dosyalar

• E0E9A561-6715-4F9B-935A-3308610043A1.jpeg
    E0E9A561-6715-4F9B-935A-3308610043A1.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 55
Eş almayı şuanlık düşünmüyorum. Yarım dönem kaldı okulumun bitmesine tanıdığım bir arkadaşıma bırakmayı planlıyorum okul bitince. 2 yıldır bakıyorum. Erkeğini ayırdığım zaman da aynı böyle sesler çıkarıyordu. Tek çare yeni eş almak mıdır?

Sizden ayrıldığında da strese girebilir umarım bırakacağınız kişi ilgili biri olacaktır. Gün içinde sık sık uçuyor mu? Uçmuyorsa ve eşi de olmadığı için canı sıkılıyordur.

Yani genellikle çıkarıyorum dışarıya. Diğer dişilere salça oluyor aynı ortamdayken. Özel olarak ilgileniyorum eşi öldüğünden beri fakat bazen dayanılmaz oluyor. Yavrusuyla dahi anlaşamıyor kendisi zaten. Bakalım ne yapacağımı şaşırdım.

Geri