Karadeniz Pet

durus yumurta var diyor

Sedat TELLI

Paylaşımcı Üye
Ama popo kismini kontrol ettigimde birsey yok cogu zaman kanatlar dusuk popo sisik duruyo ama elle kontrol yaptigimda herhangi birsey yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:04 -->-> Daha önceki mesaj 23:56 --

Resim koyamadim cunku toparlaniyo yaklastigimda

O halde pek rahatsız etmemeni öneriyorum

O halde pek rahatsız etmemeni öneriyorum

Hocam bizdeki asiri istek ve acemilik rahatsiz etmiyorm ama burda basinizi cok agritiyorum yok uuva kemirdi yok ustune cikti hemen indi gibi konular acip fakat bi sorum daha var bu sekilde durmasi yumurtaya isaret onu biliyorum ama o durus olduktan sonra alttan popo kismina dokununca bi sertlik olmazmi

serlik yumurtlamamdan 2 saat önce olur biraz şişkin ve azda umuşak olur yumura varsa kuşta yuvaya giriyorsa vardır

İşte tam kuluçka evresindeki dişi siz öyle elinize alıp yumurta var mı diye yoklarsanız iyice strese girer ve yumurtlayacağı zaman sarkar. Bazı şeyleri akışına bırakmak gerek. Maşaallah kuşlarınıza

Sizlere cok tesekkur ederim yuvalikla ilgili masallah fakat bi arkadas burda yuvaya talas yerine yem koy demisti hem yavru ciktiginda daha kolay ogreniyo kirmayi demisti talasmi koymaliyim yemmi veya baska biseymi

Ben talaş kullanıyorum yem daha küçük taneli olduğu için çabuk pislenir yuva

Ozaman bende talas koyayim ustadim gerci bunlarin ciftlestiklerinide hic gormedim aksamlari takip etmeme ragmen bakalim ins bosa umut baglamayiz :)

ben demiş ola bilirim ben yem koyuyuorum ama yavru cıktıktan sonra koyuyorum kuluckada koyarsan yumurtayı ceviremiyor ve yumurta pişiyor yavru cıktıktan sonra koyuorum her hafta temizliyorum yuvadan atladında yem kırmayı bilir vaziyette oluyor :)

Dogrudur usta :) hafiza cok iyi degil bunlar ben gormeden ciftlesmis olabilir dimi

ewt siz gormede işi bitirmişlerdir

Insallah inşallah eger oleyse basinizi daha cok agritcam :) yuvalik temizligi, yumurta kac gunde cikar yavru ne zamn atlar gibi hi cok soru yağmuru :)

Valla Sedat Abi senin heyecanını o kadar iyi anlayabiliyorum ki :) Bende hiç yavru almadan önce sürekli bir şeyler sormak istiyordum. Yanlış anlama halen daha soruyorum, öğrenecek o kadar çok şey var ki... Neyse ama sana şunları söyleyebilirim ben şuana kadar sadece 1 kere çiftleşirken görmüştüm kuşları başka hiç görmedim ve yumurtalar bir şekilde dolu çıktı :) Bana da sorarsan kuşu pek rahatsız etme zaten olacağı varsa oluyor. Sadece bize düşen bakımını yapıp kuşların sağlığına dikkat etmek. Zaten gerisi geliyor bir şekilde...

Valla Sedat Abi senin heyecanını o kadar iyi anlayabiliyorum ki :) Bende hiç yavru almadan önce sürekli bir şeyler sormak istiyordum. Yanlış anlama halen daha soruyorum, öğrenecek o kadar çok şey var ki... Neyse ama sana şunları söyleyebilirim ben şuana kadar sadece 1 kere çiftleşirken görmüştüm kuşları başka hiç görmedim ve yumurtalar bir şekilde dolu çıktı :) Bana da sorarsan kuşu pek rahatsız etme zaten olacağı varsa oluyor. Sadece bize düşen bakımını yapıp kuşların sağlığına dikkat etmek. Zaten gerisi geliyor bir şekilde...

Teşekkür ederim kardesim benim hayirlisiyla olsun insallah dolu dolu :)

Geri