petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

durus yumurta var diyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sedat TELLI tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Ama popo kismini kontrol ettigimde birsey yok cogu zaman kanatlar dusuk popo sisik duruyo ama elle kontrol yaptigimda herhangi birsey yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:04 -->-> Daha önceki mesaj 23:56 --

Resim koyamadim cunku toparlaniyo yaklastigimda

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    O halde pek rahatsız etmemeni öneriyorum

3. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Hocam bizdeki asiri istek ve acemilik rahatsiz etmiyorm ama burda basinizi cok agritiyorum yok uuva kemirdi yok ustune cikti hemen indi gibi konular acip fakat bi sorum daha var bu sekilde durmasi yumurtaya isaret onu biliyorum ama o durus olduktan sonra alttan popo kismina dokununca bi sertlik olmazmi

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    serlik yumurtlamamdan 2 saat önce olur biraz şişkin ve azda umuşak olur yumura varsa kuşta yuvaya giriyorsa vardır

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    İşte tam kuluçka evresindeki dişi siz öyle elinize alıp yumurta var mı diye yoklarsanız iyice strese girer ve yumurtlayacağı zaman sarkar. Bazı şeyleri akışına bırakmak gerek. Maşaallah kuşlarınıza

6. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Sizlere cok tesekkur ederim yuvalikla ilgili masallah fakat bi arkadas burda yuvaya talas yerine yem koy demisti hem yavru ciktiginda daha kolay ogreniyo kirmayi demisti talasmi koymaliyim yemmi veya baska biseymi

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ben talaş kullanıyorum yem daha küçük taneli olduğu için çabuk pislenir yuva

8. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Ozaman bende talas koyayim ustadim gerci bunlarin ciftlestiklerinide hic gormedim aksamlari takip etmeme ragmen bakalim ins bosa umut baglamayiz :)

9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ben demiş ola bilirim ben yem koyuyuorum ama yavru cıktıktan sonra koyuyorum kuluckada koyarsan yumurtayı ceviremiyor ve yumurta pişiyor yavru cıktıktan sonra koyuorum her hafta temizliyorum yuvadan atladında yem kırmayı bilir vaziyette oluyor :)

10. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Dogrudur usta :) hafiza cok iyi degil bunlar ben gormeden ciftlesmis olabilir dimi

11. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ewt siz gormede işi bitirmişlerdir

12. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Insallah inşallah eger oleyse basinizi daha cok agritcam :) yuvalik temizligi, yumurta kac gunde cikar yavru ne zamn atlar gibi hi cok soru yağmuru :)

13. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Valla Sedat Abi senin heyecanını o kadar iyi anlayabiliyorum ki :) Bende hiç yavru almadan önce sürekli bir şeyler sormak istiyordum. Yanlış anlama halen daha soruyorum, öğrenecek o kadar çok şey var ki... Neyse ama sana şunları söyleyebilirim ben şuana kadar sadece 1 kere çiftleşirken görmüştüm kuşları başka hiç görmedim ve yumurtalar bir şekilde dolu çıktı :) Bana da sorarsan kuşu pek rahatsız etme zaten olacağı varsa oluyor. Sadece bize düşen bakımını yapıp kuşların sağlığına dikkat etmek. Zaten gerisi geliyor bir şekilde...

14. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim kardesim benim hayirlisiyla olsun insallah dolu dolu :)

Sayfayı Paylaş