Karadeniz Pet

Duruşu Hakkı'nda

Cenk Saybay

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin iyi akşamlar öncelikle ben bugün bir kuş aldım kendisi hafiften alışacaktır diye düşünüyorum fakat benim sizlere bir sorum var ufaklık aşağıdaki şekilde tüneğin üstünde değilde kafeste oturuyor sizce bu sorun teşkil edermi eder ise çözümü Nasıl olmalıdır.

ff9237971e64176564de0ab5a7de0313.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

ahahaha cok guzel durmus ya cuk oturmus :D yeni oldugu icin ortam yabanci ona, cekiniyodur. yavru gibi duruyo. yavruysa eger daha da guvensiz hisseder kendini simdi. yavas yavas alistiktan sonra tunege iner bence merak etmeyin. masallah gule gule bakin , buyutun bu tatli kusu.

maşAllah kuşunuz çok tatlı :)

Sanırım daha yavru, fotoğrafta öyle gözüküyor.

Bende daha önce yavru bir kuş almıştım oda tünek yerine gidip gaga taşının üstünde durup orada uyuyuordu :) bırakın zamanla o kendisi keşfedip zevkine göre davranır.

Zaten ellemiyorum zarar gelicek diye şuan korku var üstümde böylede durunca sizlere danışmak istedim sorun yok ise süper sizce cinsiyeti ne son sorumda bu

f0cca6d3f678e50cb2045c87a79a274e.jpg

resim cok net degil ama bence disi bu kus. bi onceki resimde burnu bayagi beyaz gorunuyo. o yuzden disi dedim. gun isiginda daha net burnunu cekerseniz daha saglikli olur. ama ustalar daha iyi bilir onlar bu resimden de anlayabilir cinsiyetini. yardimci olurlar size

O zaman gün ışığında daha detaylı çekerim yarında uçması için serbest bırakıcam zaten

Sağlıklı olsunda ileriki Zaman'larda çiftleşme dönemi için en azından şimdiden planları yapayım

isterseniz bi iki gun salmayin. evde sizin varliginiza alissin ve ortama adapte olsun. ondan sonra salin. bazilari 15 20 gun kafeste dursun ortami tanisin diyor. size hangisi uygun gelirse onu yapin. ben kusumu aldigimin ucuncu gunu ve sonraki gunler saldim. ilk uc dort ucus biraz basarisiz daha dogrusu duvara falan carpti biraz oyle gecti. sonra canavar gibi oldu ucuslari. bi arkadasimda ayni sekilde yapti cok bekletmeden saldi kusu o da ayni seyleri yasamis. iki gorus var yani hemen salin ucunca daha cabuk guvenir kendine ve size diyenler ve hemen salmayin 15 gun kadar kalsin kafeste ortami tanisin, ucunca etrafa carpmasin diyenler. kus alistirmayla ilgili konular var forumda onlara bakin. size hangisi mantikli geliyosa onu uygulayin. ama ilk saldiginizda perdeler cekili olsun mutlaka. kafayi cama gecirebiliyolar. keyifli hobiler size

Son düzenleme:
Bu kuş %100 erkek

Ortamına alışması gerek zaman ister ve düzelir. İyi günlerde besleyin

Kuş %80 erkek ve yavru... Net bir fotoğraf atarsan kesinleştirirz. Ama ben erkek olduğunu düşünüyorum rengi falan çok güzelmiş maşaallah. Ben kuşumu 40 günlükken almıştım , tüneklerde duramıyodu kafasını yemliklerin altına falan sokuyodu... Yeni olduğu için bu hareketler normal zamanla alışacaktır...

Yavaş yavaş birbirimize alışıyoruz burdada biraz detaylı çekmeye çalıştım

6f997d50042ff26b2125d3384e674fd6.jpg

17ccde849ae9ea7367a21fae1048419c.jpg

Son düzenleme:
Maşallah hayırlı olsun öncelikle. Bana da sanki dişi gibi geldi ama ustalar kesin cinsiyetini söyleyeceklerdir. Hayırlı olsun. İyi günlerde besleyin.

henüz çok ama çok genç. uçurmaya çalışmayın, kafes dışında size alıştırma çalışmaları yapın. bir masaya koyun, önüne yem koyun önce onu yesin. sonra da elinizden yedirin. eğer dışarıda size güvenmez ise dışarı çıkar çıkmaz son sürat duvara girecektir sizden kaçarken.
fotoğraflardan dişiye benziyor. en fazla 35 günlük diyebilirim.
duruşu ile ilgili bir sıkıntı yok. en güvenli ve rahat yer olarak orayı görmüş. sıkılmayın :) 1-2 güne kafesin altını üstne getirir.

Son düzenleme:
henüz çok ama çok genç. uçurmaya çalışmayın, kafes dışında size alıştırma çalışmaları yapın. bir masaya koyun, önüne yem koyun önce onu yesin. sonra da elinizden yedirin. eğer dışarıda size güvenmez ise dışarı çıkar çıkmaz son sürat duvara girecektir sizden kaçarken.
fotoğraflardan dişiye benziyor. en fazla 35 günlük diyebilirim.
duruşu ile ilgili bir sıkıntı yok. en güvenli ve rahat yer olarak orayı görmüş. sıkılmayın :) 1-2 güne kafesin altını üstne getirir.

Şuan için herşey yolunda aynen dediğiniz gibi yaptım yemeğini yedi şimdi gözlerini kapadı oturuyor

Benim 3 yıllık kuşlarım bile kafesin kavisli yerlerinde duruyor. Sanırım destek aldığı için bedeni rahat ediyor. Maşallah bu arada.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri