Karadeniz Pet

Duvara carpti sanirim

Erdem AYGÜL

Paylaşımcı Üye
Merhaba ustalar arkadaşın kuşu sanırım duvara çarpmış.. 1 dakikalığına odadan ayrılıp döndüğünde kuşu baygın şekilde bulmuş sonrasında ilk gün su içerken kanlı şekilde hapşırmis halsizlik olmuş ve yemden kesilmiş. 3 günü şuan sadece dal dari kırıp yiyebiliyor çok hareketli yerinde durmuyor. Tek sorun şu içtikten sonra kan püskürtüyor çok hafif. Nerden geliyor bu kan ya ciddi bişey olsa yasamazdi diye dusunuyorum

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

foto atarsan daha iyi yardımcı ola biliriz. Benim aklıma gelen duvara carpma sonucu gögüs kafesine darbe aldıysa cigerleri sıkışdırma durumunda agzından kan gelme olayı yüksek. İç kanamaya cevirse kuşunuz öle bilir. En sağlıklısı acil olarak Veterinere götürün. Üçretden asla çekinmeyin Sonuçda oda bir canlı kendi çocugunuz abiniz kardeşiniz gibi düşünün saygılar. Hayırlı kandiller. Bu arada dedigim gibi üçreti asla düşünmeyin ona vercem paraya yeni kuşda alırım demeyin. Veteriner üçretleri 20 tl den başlayıp 100 tl kadar giden var. İşin ehline götürün kanatlı hayvanlardan anlayan veteriner tercih ediniz.

İç kanama olsa 3. Güne yasamazdi diye dusunuyorum fotoğraflı videolu bir durumu yok diğer kuşlardan daha fazla hareketli yerinde durmuyor. Zonguldak' ta veteriner yok malesef . Teşekkür ederim.

var demedim ilerliyen durumada ola bilir dedim. neyse bişey demiyorum yardımcı olalım dedik.

Ahmet haklı iç kanama olsa yaşamaz dı diye bisey yok.
O kanamanın şiddetine bağlı.
Yemek borusunda olacagini sanmiyorum.
Çünkü su içtikten sonra hapsuruyor yemek yedikten sonra değil.
Kuşun ağzının içine iyi bakın.
Ama en iyisi veteriner.İmkanınız varsa komşu illerden filan bulmaya çalışın yada netten bakıp telefondan arayıp danışın.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Video da fotoğraf da belli olabilecek bir durum yok zaten sorunun başında belirttim. ''Diğer kuşlardan farkı yok diye'' anormal bir durum halsizlik bakışlardan değişme duruşunda değişme olsa ben de videosu mevcut atardım. Gözle bile azinin için de burun deliğin de dahil bir şey yok ishal yok. Sadece şu içerken hapşırırken kan geliyordu suyla karışık şimdi 4. Günü kan kesildi yemini yiyor saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:56 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

Ahmet haklı iç kanama olsa yaşamaz dı diye bisey yok.
O kanamanın şiddetine bağlı.
Yemek borusunda olacagini sanmiyorum.
Çünkü su içtikten sonra hapsuruyor yemek yedikten sonra değil.
Kuşun ağzının içine iyi bakın.
Ama en iyisi veteriner.İmkanınız varsa komşu illerden filan bulmaya çalışın yada netten bakıp telefondan arayıp danışın.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Diger kuslardan farki olmadigi icin videoya gerek yok. Bi anormallik olsa zaten atardim videosunu. Yerinde durmuyor kus gozle gorulej bir sorun yok. Zaten 4. Gunu Bir sorun kalmadı saolun

Kanka daldari yiyebiliyorsa belirli bi zaman sonra obur yemlerdrn de yer iyilesince diye dusunuyorum. En olmadi soyulmus yavru muhabbet icin yemler var onlardan ver
Ayrica ic kanama olsa simdiye gitmisti kus bence de

Şuan sadece dal dari ve ayıklanmış aspur yiyebiliyor kanka, senin dediğinizi bir kaç güne yavru yemine geceriz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 19:40 --

Şuan sadece dal dari ve ayıklanmış aspur yiyebiliyor kanka, senin dediğin gibi bir kaç güne yavru yemine geceriz

Geri