Karadeniz Pet

Duvari kemiren kusum

Esraninmuhabbetkusu

Meraklı Üye
arkadaslar yazacak biyer bulamadim konu aciyim dedim..
muhabt kusum duvar koselerini kemiriyor bayaa bayaa yiyor. Zarar verir mi buna nasil engel olucam normalde kafesinde gaga tasi mineral blok hersey var...

arkadaslar yazacak biyer bulamadim konu aciyim dedim..
muhabt kusum duvar koselerini kemiriyor bayaa bayaa yiyor. Zarar verir mi buna nasil engel olucam normalde kafesinde gaga tasi mineral blok hersey var...
Simdi hatirladimda cocukken bi kuşum vardi ayni sizinki gibi duvar kenarlarini kemirirdi pencerenin kenarlarini delik deşik etmişti hatta :D kafesinde ne olursa olsun elin mali tatlıdır diyip dışardaki herşeye saldırıyolar. Meraklı hayvanlar sonuçta. Şimdi duvarda yağlı boya yoksa sorun olmaz. Kemirmesini istemediginiz yerlerden uzak tutmaniz lazim oralara renkli not kağıdı falan yapistirin ucarak gittiginde kagit hareket edince korkup konmuyor. Yada kafes yerini değiştirin. Kafeste yoksa kalamar taşı alın.

Simdi hatirladimda cocukken bi kuşum vardi ayni sizinki gibi duvar kenarlarini kemirirdi pencerenin kenarlarini delik deşik etmişti hatta :D kafesinde ne olursa olsun elin mali tatlıdır diyip dışardaki herşeye saldırıyolar. Meraklı hayvanlar sonuçta. Şimdi duvarda yağlı boya yoksa sorun olmaz. Kemirmesini istemediginiz yerlerden uzak tutmaniz lazim oralara renkli not kağıdı falan yapistirin ucarak gittiginde kagit hareket edince korkup konmuyor. Yada kafes yerini değiştirin. Kafeste yoksa kalamar taşı alın.
Duvar boyasi var kimyasal aliyor ya.. uzak tutmaya calisirim ama herkes benim kadar titiz deil ben de hep yaninda olamıyorum. Sadece kemirmesi onemli deil sadece kemiriyor gagasini kasiyor saniodum ama yok cigniyor bildigin yiyor ya:) kafeste yok yok.. ama yine dediginz gbi gözü disarda

Sıkılıyorda olabilir erkekse eş istiyorda olabilir herşey olabilir ben kendi kuşumdan biliyorum tam bi bela yaramaz :D uzak tutmaniz lazim dedigim gibi kagit yada poşet yapıştırın

Yemesi zararlı olur sonuçta duvarda boya var.köşelere yastık koy benim kuşumda aynı şeyi yapıyordu.sadece 1-2 kere yastık koydum köşelere artık yapmıyor.