Karadeniz Pet

Duyarsız olmayın lütfen

• Konbuyu başlatan z3r1
  • Başlangıç tarihi
Z

z3r1

Guest
3 gün önce bir tane yavru muhabbet kuşu almak için petshoplara gittim. 4 petshop gezdim normalde hic biri alinacak gibi kuslardan degildi yavrularin dedim bir tanesini bu sefalet ve rezalet ortamindan kurtariyim. Gezdigim petshoplar sözum ona pahalı ( jumbo ingiliz cekoslavakya ) turunde kuslar ahim sahim kafeslerde iyi guzel. Bakimli olduklari her hallerinden belli. Ama yavrular 10-15 tanesi bir kafese atilmis pislik mikrop icinde. Yemlerinde diski su kaplari yosun tutmusdisarda ruzgarda kimisi hasta kimisinin gagasi uzamis yem yemiyor kimisinde mantar var kimisinde tirnaklari batiyor. Isin garip yani icerde oturan 2 calisan uzun zamandir oturmanin verdigi rahatlikla bos bos duruyor hemen zabitayi aradim insan sagligili ile oynuyorlar diye hemen inszabita amiri yillardir boyle dedi iyi o zaman simdi degisin dedim dukkanlara ceza yazdilar eee ne duzeldi ben dukkan sahibinden para alin demedim ki. Bugun hayvan haklari komisyonuna mail attim umarim bi faydasi olur. Arkadaslari sizden ricam sizde atin mail hem insan sagligi ile hem hayvan sagligi ile oynamisinlar. Cok modern petshop da gordum hepsi onlar gibi olsun. Tuzagi acmis kaziklayacam musteri gelsede kaziklasam derdin de olmasin.

Not ordan aldigim. Muhabbet yavrusuana 25 tl istiyor benim tanidigim uretici abim 40 liraya her acidan taş gibi yavru satiyor. Maksadim bir tanesini kurtarmakti ki suan masallaha var biraz daha vitamin mama ile oncesini ve sonrasina koyacam limonumun.

Lutfen boyle petshoplari sikayet ediniz olmadi hayvan haklarina komisyonuna mail attiniz. Telden yazdigim icin yazim kotu olabilir kusura bakmayin.

Yer kayseri bu ara.

doğru olanı yapmışsınız bnde görüyorum kuşlar dışarda kimisi üşümüş hasta amaç kuşlatrı görsünler dükkana gelsinler diye :( üzücü bir durum gerçekten

geçenlerde bende vitamin almaya gittiğim petshopta aynı manzarayla karşılaştım 2 tane hasta kuş aldım tedavi etmeye çalıstım biri hemen ertesi güz öldü ötekisi 3 ay oldu ve yasiyor hatta erkek bir kuşumla eş tuttu normalda petshoplarda veteriner kontrolü var yasalara göre ama kontrol eden yok sadece sertifikaları orada asılı esas sorun petshopçular kadar o vetirenerlerinde

Öncelikle duyarlılığınız için teşekkürler. Zabıtada öylesine bir ceza kesti belki petshop ödemicek kimsede ilgilenmez birdaha kim bilir. Hadi ödedi diyelim yine kuşlar o ortamda kalıcak ve zabıta vs. Biri şikayet edene kadar uğramicak oraya. Ama umarım ceza petshop çalışanlarıni akıllandırır.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Arkadaşım eline koluna sağlık. Hem insan sağlığı için hemde hayvan sağlığı için çok güzel bir sosyal davranışta bulunmuşsun. Keşke hepimiz böyle olabilsek. Kendi adıma size çoook TEŞEKKÜR ediyorum.

Teşekkur ederim arkadaslar yanliz benm duyarli olmam bir sey ifade etmez tek basima sizlerde zor degil tarim ve hayvancilik yada meclisin sitesine girip orda komisyonlar var onlar birer mail atmaniz yeterli olacaktir. Gercekten insan sagligi tehlikide orda yeni bir virus yada mikrop turese cocuklarimizi alip goturuyoruz hayvan sevgisi olsun diye Allah korusun. Ondan sadece bir tane mail atiniz. Hem insanlar icin hemn hayvanlar icin.

GENEL SEKRETER:

neziroglu@tbmm.gov.tr

TBMM BAŞKANI:

cemil.cicek@tbmm.gov.tr

Veya

HAYGEM (HAYVANCILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) TELEFON NUMARASI :

0312 287 33 60

Bu numara veya e postalardan şikayetinizi bildirip denetim istiyebilirsiniz. (Size bir süre içinde cevap vermeleri zorunlu)

Tabi HAYGEM'i ararsanız daha çabuk yardım alırsınız.

kesinlikle olması gereken bu ama bizim milletimiz umursamıyor herkese koyuyor bir şekilde ama 5 dk sonra aman boşver allahından bulsun deyip geçiyoruz türkiyede herşey inşallah maşallah mantığıyla yürüdüğü sürece birşeyin düzeleceğini sanmıyorum

kesinlikle olması gereken bu ama bizim milletimiz umursamıyor herkese koyuyor bir şekilde ama 5 dk sonra aman boşver allahından bulsun deyip geçiyoruz türkiyede herşey inşallah maşallah mantığıyla yürüdüğü sürece birşeyin düzeleceğini sanmıyorum

Kesinlikle herşey din ile çözülecek değil ya. İnsanlarında bazı şeyler üstünde baskı uygulaması lazım.

kesinlikle olmasý gereken bu ama bizim milletimiz umursamýyor herkese koyuyor bir þekilde ama 5 dk sonra aman boþver allahýndan bulsun deyip geçiyoruz türkiyede herþey inþallah maþallah mantýðýyla yürüdüðü sürece birþeyin düzeleceðini sanmýyorum

Bu söylediðiyle ilgili çok güzel bir hikaye var onu paylaþmak isterim ;

Bir gün bir kasabayi sel basar. Herkes can telaþýndadýr. Kaçmaya çalýþkerken adamýn biri çatýya çýkar ve inþAllah Allah beni kurtacak der. Yanina kayýkta bir adam gelir. Gel muhterem bin kayýya der adam binmez ve derki 'inþAlllah Allah beni kurtacak' kayikta ki adam duramaz sel kötu bir durumdadir ve ordan gider. Sonra adamin yanina bir sandal gelir sel o kadar kötü duruma gelmistirki adam derke kendi kendine binsem mi binmesem mi yine der ' inþAllah Allah beni kurtacak ' der. En son yanina bir insanin girebilecigi buyuklukte bir kazan gelir bu son sanþsidir. Ya binecektir icene yada ölcektir. Yine ayni seyi farkli seklide der ' Allah 'in kendisi yada bir melegi gelip inþAllah beni kurtarcak der' ve kazana binmeyerek sele kapilir ölür . öteki dünya da Allah in huzuruna cikarilmistir ve

Adam ; Allahim ben sana güvendim ve orda gelen yardimlari gitmedim ( tövbe haþa ) neden beni kurtarmadin
Allah(c.c) ; Ey kulum sana o kayikli adamin gönderen sana o sandali gönderen sana kazani gönderen ben idim sen ise Hala beni bekledin Ilahi kudret görmeyenler icin dað bir kum tanesidir ama Illahi kuvvet gorenler icin kum tanesi bir daðdir.

Insallah Masallah guzel kelimeler dir ama lakin tebbir bizden takdir yaratandandir bunu unutmamak lazim.

Not : bizim milletimizin ve muslaman milletlerin bir cogu sel deki adam misaldir yazikki..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri