petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Düzensiz Tüy Çıkımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Yüksel BULUT tarafından 18 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    İlk defa başıma böyle bir iş geldi.DAha öncesinde fransız tüy dökümü hakkında makaleler okumuştum ve bazı kuşlarda görmüştüm yalnız benim kümesimde ilk defa böyle birşey oldu.Babasının anneye rahatsızlık vermesinden dolayı babayı ayırmıştım.Babasız büyüyen yavrularda henüz adını koyamadığım bu tüy hastalığı meydana geldi.Oysaki anneleri çok güzel bakıyor.Yavruların En büyüğü henüz 23 günlük kuyrukları tamdı bugün baktığımda kuyruğu komple dökülmüştü.Diğerlerinde zaten kuyruk hiç yok.4 ağız kuluçkası olan deneyimli çiftimden nasıl olurda bu şekilde bir hastalık meydana geldi anlamadım.
    Daha öncesinden bu deneyimi yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Yoksa kendi kendime kuruntumu yaptım :)

2. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Cok tatlılar maşallah. Civciv gibi çıkmışlar resimde. Bir bilgim yok ama insallah normaldir böyle olmalari

3. FFTekdemir

FFTekdemir Member

Beğenileri:
    21
    Sadece duyduğum kadar biliyorum kuşlar sıcak havalarda mı yumurtladılar ?

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yetersiz beslenmeden dolayı olabilir anne yolmus olabilir

5. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Baba olmadığı için evet yetersiz beslendiler.Anne yolmuyor düzelmesini umduğum bir durum.

Sayfayı Paylaş