Karadeniz Pet

Düzensiz yumurtlama

sampiyon33

Meraklı Üye
Selamın aleyküm ;
arkadaşlar kuşum ilk yumurtası ayın 25indeydi sonra 29unda 2. Yumurta cıktı ardından ayın 1 inde 3. Bugün 4. Yumurta cıktı ilk yumurtaya da baktım dolu gibi neden öyle oldu acaba

Başka bir sorum olacak, kuşun yumurtlamadan önceki 1 hafta boyunca hareketleri değiştimi ? Hani sürekli şişme , hareketsizlik vs varmıydı ?

1. ilk yumurta kızgınlık yumurtası olabilir.
2. 27 haziranda 2. yumurta gelmiş, kırıp yemiş olabilirler,
3. 27 haziranda gelen yumurtayı yuvalığa yetiştiremeyip kafeste yapmış ve yumurta zarar gördüğü için kırıp yemiş olabilirler
4. çok nadir de olsa arada bir gün atlayıp 4 gün sonra ikinci yumurtanın geldiği benim de rastladığım bir durum.

Hayırlı üretimler olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:12 -->-> Daha önceki mesaj 23:11 --

Başka bir sorum olacak, kuşun yumurtlamadan önceki 1 hafta boyunca hareketleri değiştimi ? Hani sürekli şişme , hareketsizlik vs varmıydı ?

Kanat uç tüyleri kuyruk tüylerinin altına iner, poposu şişer, yuvalıkta daha fazla vakit geçirmeye başlar..

ben 27sinde bakmıstım ve hiç öyle bir şey olmadı veya ben görmeden yediler diyelim hiç beyaz kırıntı fln yoktu

Geri