Düzgün Türkçe. LÜTFEN!!!

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Yusuf Akyüz tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Yusuf Akyüz
  Çevrimdışı

  Saygıdeğer forum üyeleri,
  Lütfen forumumuzun kurallarına uyalım. Sorunlarınızın en kısa sürede çözülmesi için derdimizi daha düzgün Türkçe ile anlatalım. Çoğu zaman üyelerimizin ne anlatmak istediğini düşünmekten dertlerine çare olamıyoruz.
  Son olarak da yöneticilerimizin 6 ve 8. maddeye uymayanları gerektiği şekilde uyarmasını bekliyoruz.

  FORUM KURALLARI

  Sevgili Üye;

  1- Sitemiz hiçbir koşul altında siyasi ve benzeri amaç gütmemektedir. Bu doğrultuda site içerisinde dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapan yazılar yazılamaz.

  2- Kişiler özel de samimi dahi olsalar genel başlıklar altında konu açtıkları durumlarda muhatab oldukları kişilere sen ve ben gibi hitab edemezler.

  3- Bilgisayar başındayım, istediğimi yapabilirim diye düşünmeyin. İnsanlara saygılı olun ki sizede saygı ve sevgi duysunlar.

  4- Forumda Argo kelime kullanmayın, kullananları uyarın. Çünkü burası ortak kullanılan bir alan ve cümlelerimiz bizim aynamızdır.

  5- Hiç bir kurum, Dernek, Site ve Kişiler'i rencide edici yazılar yazılamaz.

  6- Noktalama işaretlerine dikkat edin. Anlaşılan cümleler kurun.

  7- Açılan başlıklara boş mesajlar atmayın. Atılan boş mesajlar sadece mesaj sayınızı yükseltir kalitenizi belli etmez.

  8- İnsanlarla polemiğe girmeyin. Tartışmayın demiyoruz tabii ki tartışacaksınız. Forum bunun için vardır. Tartışma kavgaya dönüştüğü anda yöneticilere başvurun.

  9- İnsanların fikirlerine saygı duyun ki sizinde fikirlerinize saygı duysunlar. Size karşı yapılan eleştirilere kulak asın.

  10- Unutmayalım ki forumun en saygı değer kullanıcıları insanlara en çok yardım eden, en güzel paylaşımları yapan kişilerdir. Bu tip kişileri kendinize örnek alın. (ve kesinlikle yapılan emeğe saygı duyun ki sizinkınede saygı duysunlar )

  11- Forumda belli bir seviyeye ulaştığınızı düşünüp diğer insanları küçük düşürmeye çalışmayınız.

  12- Forum İçerisinde yönetime yardımcı olmaya çalışın, onlarda bizim gibi insan, bazı detayları gözden kaçırabilirler. Onlara yardımcı olmak üyelerin görevlerinden biridir dikkat edelim ki forum sağlıklı olsun .

  13- Mesaj yazacağımız her konuyu tamamen okuyun , konunun ağırlığına göre mesaj yazın yada teşekkür edin. Unutmayalım ki bize komik gelen bir konu başkasını üzebilir o yüzden konuyu tam okuyarak , yorumlayıp , emin olup ona göre bir şeyler ekleyelim.

  14- Forumun yürümesi için konulan kurallara uyun. Bu tip etik ve ahlaki görgü kuralları aklınızdan hiç bir zaman çıkarmayın. Bu kurallar forumdaki her kuraldan önce gelir.

  15- Bu sitede (Başka forum sitesiyle,derneklerle,kulüplerle,kamu ve sivil toplum kuruluşları) hakkında tartışma konusu olabilecek maksatlı yazılar ve konuları açan kişiler açmış oldukları konular silinir açan kişide sitemizden uzaklaştırılır üyeliği iptal olur.

  16- Sitemizde bulunan dernek ve kulüb üye arkadaşlarımızın diğer site müdavimleri ve üyelerinden hiçbir özel farkı bulunmamaktadır. Birkaç gün veya birkaç ay sonra o arkadaşlarımızında dernek ve kulüp üyesi olabileceğini unutmayalım.

  17- Mümkün olduğu kadar başlıklar haricinde renkli yazı kullanmayalım. Kullanan arkadaşlarımızı rencide etmeden özel mesaj yolu ile uyaralım.

  18- Sitemizde sahte üyelik açmaya çalışan sahte isimle giren kişiler olabilir. Bu kişiler tesbit edildiğinde üyelikleri iptal olur.

  19- Sitemizde tartışma konusu olabilecek hertürlü yazı silinir. Yazan kişiye ihtar verilir gerektiğinde üyeliği iptal olur.

  20- Sitemizde jumbo show kuşu hariç ithal kuş satışı yasaklanmıştır.

  21- Sitemiz muhabbet kuşu üreten ve muhabbet kuşuna hayatını adamış mubiş sever arkadaşlar topluluğu çatısı altında kurulan bir sitedir.

  Lütfen başka amaç ve gaye için kullanmayalım. İyi Forumlar.

  Saygılarımızla...
   
 2. CNK TC
  Çevrimdışı

  CNK TC Profesyonel

  Katılım:
  4 Mart 2014
  Mesajlar:
  1.171
  Beğenileri:
  4
  Yer:
  MUĞLA / Milas
  Forumda yeni olan arkadaşların forumu bilmemesinden kaynaklanıyor arkadaşım onlarada anlatamazsın googleden yardım amaclı aradıgı konuyu bulmaya yönelik onca insan geliyor :)
   
 3. Uğur DOĞAN
  Çevrimdışı

  Uğur DOĞAN Profesyonel

  Katılım:
  5 Ocak 2014
  Mesajlar:
  720
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  İZMİR
  Aynen.En azından ergen gibi q , xd işaretlerine dikkat edelim
   
 4. Tevfik AKTUNÇ
  Çevrimdışı

  Ben ergen gibi diye sınıflandırmam açıkcası fakat her ne yaşta olursak olalım, daha dikkatli Türkçe konuşalım. Özen gösterelim! Konuyu paylaştığınız için teşekkür ediyorum, saygı ve sevgilerimle kolay gelsin.
   

Sayfayı Paylaş