Karadeniz Pet

Eğitilebilir mi Yoksa iade mi edilmeli ? Yardım . . .

Yusuf88

Yeni Üye
Herkese Selamın Aleyküm. Arkadaşlar 6-7 aylık bir kuşum var ve erkek. Ocak ayında pet shop tan almıştık. başlarda ona dokunmadım lakin sonradan ele alıştı kafesin dışına çıkmaya başladı. İnternetten izlemiştim ve pet shop taki satıcı bana onu eğitirken kazağımın içine koymamı söyledi. Bunu bikaç kez yaptım ve bazende onu avuçlayıp gıdısını okşadım. Bana alıştığını zannediyordum lakin 5 ay oldu benden hala korkuyor. Şunları da söylemek istiyorum. Kafesine koymak için ışığı kapattığımda bazen alamadım ve çok korkmuştu. Ve bilmediğim için bazen ani hareket yaptım anlayacağınız onu ürkütecek bazı şeyleri yaptım. Ama hiç bir şekilde isteyerek değildi bunlar. Kuşun bunlardan rahatsız olacağını bilmiyordum. Bu aralar elime tane tane yem koyup veriyorum biraz uysallaşıyor ama hala benden korkuyor. Ne yapacağımı bilmiyorum sizce hala eğitebilir miyim yoksa aldığım yere geri mi götürmeliyim ve eğer eğitebilirsem de bunu nasıl yapmalıyım yardımcı olun lütfen onu huzursuz zannedince ben de çok huzursuz oluyorum...

5 ay olmuş sizle eve alışmış neden değiştiriyorsunuz ki... alıştırırsınız biraz ilgi alaka ile alışır size, benim ilk kuşum yeşil bir dişi idi, bir yıl evde besledim ama sadece yem su veriyordum kafesine elimi bile değemiyordum saldırıyordu.. sonra okul filan derken bakamadım enişteme verdim. 1 ay sonra beraber rakı içiyorlardı, aynı bardaktan, her şey ilgi alaka ve sevgi ile, forumda bir sürü eğitim konusu ve videoları ararsanız bulabilirsiniz

kardesim egitirsinde seni ugrastirir cunku baya bi korkutmussun kusu normal ilgilenecegin surenin 2-3 katini ayirman lazim bu kusaki sana yeniden guvnsn degistirini diye sorarsan tavsiye etmem degistirme sonucta 5 aydn beri sende

Geri