petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eğitim hakkında. Her fikir önemlidir.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BURAKBASKAN tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Arkadaşlar benim için önemli bir konu lütfen herkes fikrini ve deneyimlerini paylaşsın. Kuşu ele alıştırmak istiyorum.10 gün önce bir erkek tahmin 1,5 - 2 aylık bir kuş aldım. İlkgün hiç ellemedim. 2. gün kafes içi eğtimlere başladım. ele parmağı uzatınca ancak göğsüne doğru yaklaştırınca geliyor. 2 gün önce elime yem alıp dışarı çıkardım avuç içinde yemi yedi sonra refleks olarak uçtu (gerçi tam uçamadı yavaşca çarptı) sonra konduğu yerde pamağımı uzatınca geldi bende kafese koydum. dün ise kafeste yakaladım, göğsünü kanatlarını sevince mayıştı. ısırma zaten yok.
    Sormak istediğim bu deneyimi yaşamış kişiler bundan sonra ne yapmalıyım. Dışarı alıp iyice mayışana kadar sevmeliyimim?
    Yada başka formülü olan arkadaşlar lütfen fikirlerinizi paylaşınız..
    Saygılar, sağlıklı kuşlar.

2. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    aynı şeyleri ben yaşıyorum şu an :)
    ben ele gelme olayını yemi az vererek elime getirmeyi başardım ama paşa canı isteyince kendini sevdiriyor.O sevdirme olayını aşmaya çalışıyorum ve hiç elime almadım kuşun güveni kaybolmasın diye.Hep parmağıma omzuma başıma kondu evde gezdi dolaştı.Ortama alıştı ama bu sevdirme olayını nasıl çözücem bilemiyorum.Ama sende sakın hayvanı korkutacak şekilde avcuna alma ürküp sana olan güvenini kaybedebilir ve daha da zor olabilir bence eğitimi.
    Yemi az vererek bi nevia aç bırakarak kuşunu kendine alıştırman kolay olacaktir.Ölümüne de aç bırakmamalısınız tabi.Kararında olucak :)

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Arkadaslar imzamdaki tatli kusum gofret konsunu inceleyin yardimci olacaktir

4. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    Ele alıştırmak istediğiniz kuşu avuçlamayın bu sebepten dolayı elinizi uzattığınızda korkar. kuşu parmağınızın üstüne aldığınızda diğer elinizin parmağını uzatın ve bu şekilde kuşa merdiven çıkarmış gibi tekrarlatın. günde 1- 2 saat bu şekilde yapın.

5. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Tmm ama kus isinde deneyimli bir kiside eline al gobenine koy bir sure sev, gunenini kazan dedi. Iyice kararsiz kladim simdi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Kusunuz size alistiktan sonra avuclasaniz cilganca sevseniz bile urkmez :) ben gofreti ittiriyorum ucmamak icin isiriyor beni kafama sicmadigi kaldi bi :)

7. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    hocam ben sizin videonuz dan faydalandım gerçekten çok imrenmiştim.Yeri gelmişken teşşekür edeyim :)

8. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim parmağını uzat gelirse arkadaşının dediğini yapabilirsin. benim sana anlatmak istediğim kuşunu hiçbir zaman avuçlamaman. bunu yaptığında parmağını uzatsan dahi kuş avucunu alıcağını sanıp parmağından kaçmaya başlar.

kendim eğitmiş olduğum kuşun videoları

[YOUTUBE]6xY41J_HXcI[/YOUTUBE]
    [YOUTUBE]abzfMv_XMGE[/YOUTUBE]

9. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Peki o zaman bu aksam ac iken elime alicam yem yediricem. Sonra sevmeye calisicam. Peki elimden kacarsa nasil bir yol izleyeyim. Pesinden mi gideyim? Yoksa kendi haline birakayim odayi mi tanisin?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:03 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

Maşallah darısı başıma inşallah.

10. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim sen benim dediğim şekilde başla önce kuşu parmağına alıştır. devamlı parmaklarını değiştirerek merdiven cıkarmış gibi yaptır kuşuna. daha sonra parmağını uzatınca kendisi gelir. kuş konduğu yere parmağını uzat kendi gelsin

11. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    tmm bugun deniyeceğim. elimden uçarsa bile konduğu yerde tekrar deniyeceğim ama kafesten çıkarması zor.
    Ben parmak ile çıkarmaya çalışınca kuş geri tüneğe atlıyor.

#11 BURAKBASKAN, 10 Şubat 2014
    Son düzenleme: 10 Şubat 2014
  12. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    #12 iss, 10 Şubat 2014
    Son düzenleme: 10 Şubat 2014
  13. Filiz BAYIR

tebrik ederim çok şirin

14. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Arkadaslar tum degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Dediginiz gibi parmagimla cikardim kafesten. Gerci bi kac kere cikmamak icin direndi geri tunege atladi ama sonucta cikardim. 1-2 uctu sonra parmagima aldim. O parmak bu parmak derken kacmadi hic ama tedirgindi. Yarim saat filan uyguladim. Sonra kafesinin yanina gelince kafese girmek istedi. Bende fazla
    yormadim ilk aksam. Koydum kafesine. Ama ilk defa kanatlarini sevdirdi. Yarin aksam ve diger gunler ayni sekilde antrenman yapicam.

#14 BURAKBASKAN, 10 Şubat 2014
    Son düzenleme: 11 Şubat 2014

Sayfayı Paylaş