Karadeniz Pet

Eğitim Hakkında

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
Benim 4 çift muhabbet kuşum var. Bir tanede eğitmek evcilleştirmek için bir erkek mubiş düşünüyorum fakat başka çiftlerin evde olması eğitimini engellermi başka odaya koysam bile seslerini duyacak bu sıkıntı doğururmu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim 4 çift muhabbet kuşum var. Bir tanede eğitmek evcilleştirmek için bir erkek mubiş düşünüyorum fakat başka çiftlerin evde olması eğitimini engellermi başka odaya koysam bile seslerini duyacak bu sıkıntı doğururmu

seslerini duyacaksa egitimini yavaşlatabilir.benim konuşan kuşum var.kuşum 6 7 aylıkken diger odaya 1çift aldım onların sesini duydugu an çıldırıyor yerinde durmuyor kapıya dogru uçuyor ama önceden egitim yaptıgım için kontrol edebiliyorum zor da olsa ilgisini başka yöne çekebiliyorum.ama yeni bir yavru kuş onların sesini sürekli duyacaksa egitmen zor olabilir tabi imkansız degil

4çift muhabbet kuşu çok fazla ses yapar çünkü.benim çift kuşum evcil kuşun sesini duydugundada ötüyorlar sendede aynısı olsa ortalıktaki sesi düşünemiyorum :D

4çift muhabbet kuşu çok fazla ses yapar çünkü.benim çift kuşum evcil kuşun sesini duydugundada ötüyorlar sendede aynısı olsa ortalıktaki sesi düşünemiyorum :D

1 tanesi kaza ile cik demesin hepsi birden başlıyor :) 2 çiftim vardı en son bir arkadaşım yurt dışına yerleşiyor iş için bi çift albino ve bir çift tepeli muhabbeti vardı götüremeyeceği için bana verdi etti 4 takım her an 5 edebilir eğitmek için show spengle istiyordum ama eğitim çok zor olacaksa bir çift show spengle çift alabilirim

kuştan kuşa zaten degişiyor bide sende 4çift kuş var o zaman dahada degişkenlik gösterir egitim sabır işi zor iş sonuçta

Aynen daha önce eğittim ama o zamanlar hep tek kuş idi evde bu şartlarda ne olur bilemiyorum

Kuş egitmekte pek iyi degilimdir ama alt taraftaki bakkalda adam yavru aldigi ciftin yaninda bir kus egitti kus bir tek ise bakkalin basinda durup kasaya bakmadigi kaldi . anne babasinin hemen yan kafesinde ayrica konusmayada basladı. Yani bu sizden cok kusa bagli zorla köpek ava gitmez . sansli bir secim yaparsaniz egitimide kolay olacaktir simdiden kolay gelsin :)

Kuş egitmekte pek iyi degilimdir ama alt taraftaki bakkalda adam yavru aldigi ciftin yaninda bir kus egitti kus bir tek ise bakkalin basinda durup kasaya bakmadigi kaldi . anne babasinin hemen yan kafesinde ayrica konusmayada basladı. Yani bu sizden cok kusa bagli zorla köpek ava gitmez . sansli bir secim yaparsaniz egitimide kolay olacaktir simdiden kolay gelsin :)

Kendi eşlerinden aldığın yavru olursa daha avantajlı olur demişti biri o zaman bekleyim benim çiftlerin yavru vermesini

Benimde bir ciftim var yavru almayi bekliyorum erkek kusumun rengi cok hosuma gidiyor sari beyaz yesil mavi her renkten var ustunde ona benzer bi yavru ciktiginda kendim icin ayirip egitmeyi dusunuyorum sizde birazcik sabredin :)

bizde 8 tane kuş vardı eğitmek için dokuzuncu kuşu aldık 50 günlüktü daha ama eğitilmedi o kadar ismini söylüyoruz ayrı odaya aldık yanımızda duruyor ama diğerlerinin sesini duyuyor biz eğitemedik elimize de pek gelmiyor..diğer yavrularımızı da eğitemedik buarada neden eğitilmiyorlar acaba o kadar ilgilendik bazı kuşlar eğitime yatkın olmuyor galiba

Son düzenleme:
Her kuşun psikolojisi farklidir kiz arkadasima bir muhabbet kusu hediye ettim 1 hafta olmadi omzundan rlinden inmiyor kendini sevdirip duruyor ama ben almis olsaydim kesin inatci birsey cikardi :D biraz seyredin guvenini kazanin sonra egitmeye baslayin.:)

Ya kuşla çok alakası var biliyomusunuz yani nasil her insan okumuyorsa her kusta egitilemez bunun gibi benden iyi kaykay kayiyor.:D :D masallahi var bende yotubede bir video gordum muhabbet kusu 100 kelime biliyor desem yeridir yani kustan kusa fark oluyor bazilari oyuncu bazilari geveze olabiliyor .

Kuşunuz inatçıysa işiniz baya zor inatçı kuşlar çok zor eğitilir ben kuşuma uzaktan çağırmayı ve dudağımı öpmeyi öğretim inşallah sizin kuşunuz öğrenir :)

Kardeşim sana bir youtube kanalı önereyim bu kanalda kuşlar ilgili eğitim veren bir adam kendisinin ismi adem oğuz kuşu limon dişi bir kuş ama kuşun yapabildiklerini görsen şok olursun.

youtube adresi bu https://www.youtube.com/user/admlaila

Dün onun videolarını indirdim 12 bölümmü 13 bölümmü ne gayet güzel ama tek kuş evde işte o yönden avantajlı

Geri