Karadeniz Pet

Eğitim konusunda yardım

A

aziz3407

Guest
Vıcdansızlık olarak algılıyorsunuz ama yanlış biliyorsunuz cani biri değilim ben ve boncugumu çok seviyorum gayet güzel uçabiliyordu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet arkadaşlar benimde böyle bir sorunum var .s Yaklaşık bir senedir muhabbet kuşum var fakat sürekli kaçıyor. Elime alınca hiç sevdirmiyor hep ısrıyor dokunmamla ısırması bir oluyor. Isırıncada acıtıyor. Kafesinden dışarı saldım zor geri koydum nasıl olcak sizce?

kuşun kanadının ucunu kestik diye söylüyor bide sana cevap bile verilmez

Kuşun alışması için kanadını kesmek?
Yaramazlık yapan çocuğun bacağını mı kesiyorlar?

Evet arkadaşlar benimde böyle bir sorunum var .s Yaklaşık bir senedir muhabbet kuşum var fakat sürekli kaçıyor. Elime alınca hiç sevdirmiyor hep ısrıyor dokunmamla ısırması bir oluyor. Isırıncada acıtıyor. Kafesinden dışarı saldım zor geri koydum nasıl olcak sizce?

Biraz daha sabır edilecek gerekirse. Kuş ürkmüş filan olabilir. Eğer ayna varsa kafesinde ilgisi aynadaki görüntüsüne kayar ve çift psikolojisine girip sizi umursamayabilir.

Üstteki arkadaş gibi kanat kesme teşebbüsünde bulunmayın elbet alışır :)

Eğer bir canlıyı alıp evine dahil ediyorsan, onu sahipleneceksin.
Bende okudum ki alttaki yorumları okumadan acaba sorun neyden kaynaklanıyor diye, en büyük sorun bence sizin muhabbet kuşu beslemeniz.

Vicdansızca buluyorum ben bu olayı. Nasıl kıyarsınız onun o masum kanatlarına? Sırf size alışsın, sırf sizin zevkiniz için... Bak benim erkek kuşum gayet yabani. Ele avuca gelmez. Dışarı çıkarttın mı sokamazsın. Ama ben asla böyle bir teşebbüste bulunmadım, bulunmam da.

Arkadaşlar yanlış anladınız , kanatlarını kestik derken uçabiliyordu vicdansız bir insan değilim bunu kuşcu söyledi bize alışması için. Onu ne kadar sevdiğimizi bilemezsiniz sürekli ilgileniyoruz onunla kanatlarını kestik ama çok çok az. Sadece ucundan bize yakın durması için...

ya kanat kesmeyimi savunuyorsun kuş bu kuş kanatları uçmak icin var sana alıştırcaksan kuşu zorla değil sevginle sıcaklğınla alıştır helede muhabbet kuşlar o kadar cana yakın hayvanlar oldukları halde sabredip bekleyemiyorsun azcık kesmiş şu parmaklarını getirde bizde azıcık ucundan keselim

Arkadaşlar yanlış anladınız , kanatlarını kestik derken uçabiliyordu vicdansız bir insan değilim bunu kuşcu söyledi bize alışması için. Onu ne kadar sevdiğimizi bilemezsiniz sürekli ilgileniyoruz onunla kanatlarını kestik ama çok çok az. Sadece ucundan bize yakın durması için...

Kuşun kanatlarını kestin, ama o kestiğin kanatları çekmeden, kuşun doğru düzgün uçamayacağını biliyor musun? Kuşçudur bu, der efendim. Ticari kaygısı var adamın kısa yoldan vicdansızca bir taktik veriyor.

Hala yaptığın şeyin savunmasını yapıyorsun. Kuşçu komple de çek der sen onun her dediğini yapacaksan ooo. Canilik bu canilişk.

Diyorum ki kendimiz kafamızdan uydurmadık kesmeyi kuş çok yabaniydi 3 ay böyle geçti kuşu aldığımız yere sorduk oda kanadının ucundan biraz kesin dedi

Adam sattığı kuştan memnun kalman için her şeyi söyler sana. Adam ticarethane işletiyor. Yarın öbür gün konuşturucu diye yem de satar belki de satmıştır. İnsan biraz araştırır bu bana kes dedi ama doğru mu yapıyorum diye. Elinin altında internet var her şeye çatır çatır ulaşabiliyorsun.

Yaptığı şeyi sorgulamalı insan. Sorgulamazsa vicdansızlık yapıyor böyle.

Yazık küçücük kuşa yapılır mı bu ? Papağanı olsa onunda kanadını keser bu

Kuşun kanadını keserek , çekerek canını yakarsan sana hiç hiç alışmaz.Eline alır almaz ciyak ciyak bağırır korkudan , bir daha da onun güvenini kazanabilir msin bilmem.

Geri