Karadeniz Pet

eğitim süreci.

TALHA CEKİN

Yeni Üye
iyi akşamlar. Arkadaslar 1 hafta önce aldigim kuşum elimden kacmiyor. Kafesinde avucumu uzatiyorum avucumda takla atmaya çalışıyor. Avucumda uyuyor bazen seviyorum. İzin veriyor. Yanlz severken bazen kacmak istiyor. Kondugu yerden kendi istegiyle gelmek istemiyor. Napmam lazım. Elimi uzatip avucluyarak aliyorum. Kondugu yerden.5 10 dk beklememe ragmen gelmiyor. Nasil bir egitime gecmeliyim. Neler yapmaliyim.cikarmalimiyim artık dışarı.

Mine hanim. Guzel hoş da.ben bu arkadaşın yaptiklarini çok sefer yaptım. Bu arkadasin kusu da acken geliyo eline sanırım. Ben o kisimlari aştığımi saniyorum. Sadece tek sikintim 2 gündür birakayim dedim uçtu kondu avizeye ve orda oynamaya basladi. Benden de korkmuyor ama gelmiyor da.;)

Anladım. Benim de tecrübem yok ama yinede yardımcı olmaya çalıştım. anlayan birileri yorum yapar umarım :)

Tsk ederim mine hanim. Ilginiz ve alakaniz alakaniz icin. Dusunmeniz bile yeter.

Biraz kuşa zaman ver. Ayrıca kafesine dal darı koy 1-2 ( 1-2 gün boyunca ) sefer. Sonra kafesin kapısına elini uzat diğer elinlede diğer elinin üstüne darıyı tut. Mutlaka eline gelip darı yiyecektir. Sonra elin ile birlikte kuşu dışarı çıkar otur yesin bol bol. Yavaş yavaş alışacaktır.

Kardes tsk. ama benim kuş benden korkmuyor ki. Elimden yem yiyor kafesinden çıkmak için. Elimi soktugumda kafesine avucumun icinde taklalar atiyor çıkmak için. Sorun sadece konduğu yerden gelmiyor uyusluk yapiyor.

Kardes tsk. ama benim kuş benden korkmuyor ki. Elimden yem yiyor kafesinden çıkmak için. Elimi soktugumda kafesine avucumun icinde taklalar atiyor çıkmak için. Sorun sadece konduğu yerden gelmiyor uyusluk yapiyor.

İşte benim dediklerimi yaparsan dışardayken yanına gelise darı vereceğini her zaman zannedecek ve gelecek. zamanla daha çok alışacak.

Benim kuş yanliz dari yermi bilmiyorum. Kanarya yemi yiyor. Daha yavru. Normal yemi tam kiramiyor sanirsam. Bunu da devamli verim o zaman. Dışarı salmayimmi simdilik. Kafese ne zaman yaklassam tellere geliyor cikar beni der gibi. O zaman hep kafesinde seveyim diyosun.

aynen benim kuşta elimde kormuyor kafesin içine elimi atsam hemen elimin üstünde kapıdan çıkmak için yer arıyor çıkarıyorum yüksek bir yere konuyo elimi göğsüne dayadımmı elimin üstüne çıkıyor biraz konuşuyorm sakinleşince kaçmıyor elimi üstüne kapatıyorum uyuyor ama elime konma yok sevdigi bir şeyde bulamadım daha ne yapacagımı bilemedim bende.

benım yazdiğim yazinın altinda link var dostum onlari okursan sevirim eğitim ile ilgi birkaç yazi var...

Toprak aynen kardes. Benimde senin kuşun aynısı. Ne zamandir sende kus.cem tsk dostum okuyacagim

Geri