Karadeniz Pet

eğitim ve kuşun karakteri ile ilgili sorum

Robin

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi günler dilerim.
Siz değerli ve tecrübeli üyelere bir sorum olacak
Muhabbet kuşumu yaklaşık 40 günlükken aldım jumbo ayarında düşük vasıf bir show yavrusu diye.. aldığımdan beri de hep güzel karışık yemler kullandım hem kızıl hem de sarı dal darılar aldım suyuna farklı günlerde bal, sirke, kalsiyum, sera vit, aminosol, limon vs gibi şeyler kattım, mamasına bir sürü sağlıklı meyve sebze tohum ve katkı maddeleri kullanıyorum hafta da bir kez banyo tuzuyla yıkıyorum bakımı konusunda kusur etmemeye çalışıyorum. Geleyim sorunlarıma uzun emekler sonucu hazırladığım mamayı önünden yemini almama rağmen sadece tırtıklıyor ve her gün kafesten düzenli çıkarmama rağmen hiç elimde durmuyor dal darıyla veya normal yemle elden yediriyorum kafasını kaşımama izin veriyor hatta keyif alıyor korktuğunu sanmıyorum ama işi biter bitmez televizyon ünitesine uçup tv izliyor veya oğlumun oyuncaklarıyla oynuyor sn zamanlarda da kendi kendine bile sinirlenir oldu gece bile sinirlendiğinde çıkardığı sesleri çıkarıyor ben şimdiye kadar konuştururdum diye beklerken daha kuşu kendime bile bağlayamadım acaba karakteri mi böyle diye düşünmeye başladım. Kuş değiştirmeyi pek sevmem ama eğer buna çözüm bulamazsam bi üreticiye damızlık olarak kullanması için verip kendime bebek bi show yavru almayı düşünüyorum. Siz değerli dostların cevaplarını bekliyorum. Kuşum içinde yorum yaparsanız memnun olurum.
W1JpW4.jpg

W1Jp24.jpg

GoLGqr.jpg

NrMGaa.jpg

Kuşunuz gayet bakımlı güzel duruyor. Hem eğitim yaşı da geçmemiş hala küçük. Eğitim konusunda biraz ısrarcı olmalısınız televizyona gidiyorsa sürekli oraya gidip alacaksınız. Başlarda çok sinir bozucu olabilir git al gel yapmak ama başka türlü alıştıramazsınız. Hem sevdiriyor falan diyorsunuz. Zaten yavruyken almışsınız yeni yavru kuşla değiştirmenin manası yok tekrar aynı şeyleri yaşarsınız. Damızlık olarak veririm diye düşünmek de acımasızlık olur çünkü kuşu evin içinde uçmaya oynamaya alıştırmışsınız üreticiler kuşları kafesten çıkarmıyor.

Maşallah kuşunuz kız güzeli çok tatlı. Benim kendi görüşüm... kuşu iyi beslemek insan canlısı olacağı anlamına gelmez. Onunla ilgilenmenizden ziyade aynı frekansı kullanmanız lazım. Oyuncakları seviyorsa ona katılım göstermelisiniz. Sizi engelleyip tv bakıyorsa. Tv yi kapatıp oyun oynamaya başlamaniz lazım. Bir süre bunu yapmadiysaniz o kuş kendini öyle alıştırmıstir. Eğitim yaşı geç değil alışkanlıklarindan vaz geçirebilirsiniz ama bu emek istiyor. Burada kuşun karekteri çok önemli. Annesi babası insancıl konuşan bir yavruyu çok ilgi göstermeden aynı tavırları bize sergilediğini bilirim. Ama siz aynı değerde bir dişi alıp kendi üretimi yaparsanız. O yavru sizin için daha verimli olacaktır. İnş kuşunuz geri kazanırsiniz.

Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Hala sansim var yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:49 --

Cevaplarinizi bekliyorum degerli ustadlar. Guncelll

Geri