Karadeniz Pet

Eğitimde doğru mu yapıyorum?

Burak ÖZATİK

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba 30 günlük muhabbet kuşum var 2 gün pldu alalı kafesin içine elimi soktuğum zaman benden uzaklaşıyo biraz karnına getirdiğim zaman üstüne çıkıyo ve elimden de yem yiyo ama ben elimi içine soktuğum zaman kaçmasın istiyorum ve değişiktir ki ilk defa gördüğü birinin de parmağına çıkıyo zaten dışarıya çıkardığım zaman benden kaçıyo biraz ne yapmam gerek bu zaman zarfında ayrıca elime alfığım zaman tüneği gördüğünde direk oraya gidiyor yardımcı olursanız sevinirim :)

2 gün olmuş kardeşim sıkıntı yok, merak etme alışır. Benim şımarık 16 gün oldu ele anca geliyor daha.

bence aynen devam et kafesin dışarısına çıkarmadan 1-2 ay bu şekilde devam et 3.ayda dışarıda omuzuna al,elinde taşı,öpücük at vb. şeyler yap benim kuşum bu şekilde alıştı ama kuşun tek olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuşu kafesten 20 gün falan çıkarma bu süre içersinde kafesn yanına elini koy kuş da görsün ve onunla ksık bir sesle konuş hergün ama ani hareketler yapıp korkutma bir süre geçince eline yem koy kafesin içinde kuşun önüne getir yer yiyesiye kadar bekle kıpıdama fazla kolun ağrıyabilir :)
hergün böyle yap bir süre sonrada arık dışarıya çıkar dışardada yem ver korkutmadan :)

Avuç içi önemli , kesinlikle kuşun güveni yitiriliyor . Avuçiçine almamaya çok dikkat et .

Geri