Karadeniz Pet

Eğitimde İkinci Gün

• Konbuyu başlatan Oğuzhan ÖKTEM
  • Başlangıç tarihi
O

Oğuzhan ÖKTEM

Guest
Kuşu eve getireli 2 gün oldu bu sürede onunla konuştuk ve ilgilendik. Şuan bu durumda acaba hızlımıyız bana öyle geldi dişi kuşu gördükten sonra ve bundan sonra ne yapmalıyım. Bu arada kuş henüz yavru ve erkek. Yorumalarınızı bekliyorum.
[YOUTUBE]bYuPvpsJ3Tc&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşu eve getireli 2 gün oldu bu sürede onunla konuştuk ve ilgilendik. Şuan bu durumda acaba hızlımıyız bana öyle geldi dişi kuşu gördükten sonra ve bundan sonra ne yapmalıyım. Bu arada kuş henüz yavru ve erkek. Yorumalarınızı bekliyorum.
[YOUTUBE]bYuPvpsJ3Tc&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

Bizim 7.günümüz ve şuan çağırınca elimize geliyor 2.günde kafes dışında elimize alışmıştı.Artık konuşmaya başlıyacaz telefon gelincede videolar yükleyeceğim

Bizim kusumuzun bugün 2. Günü ve hala korkak utangaç kafese elimizi soktugumuzda korkuyordu cirpiniyor daha bugün otmeye başladı bir sabah birde öğlen sonuna doğru ottu 15 20 saniye felan yavaştan alisiyor ama siz nsil elinize felan almaya basladiniz bizimki gelmiyor ne yapmam gerek

Bizim kusumuzun bugün 2. Günü ve hala korkak utangaç kafese elimizi soktugumuzda korkuyordu cirpiniyor daha bugün otmeye başladı bir sabah birde öğlen sonuna doğru ottu 15 20 saniye felan yavaştan alisiyor ama siz nsil elinize felan almaya basladiniz bizimki gelmiyor ne yapmam gerek

kuşun kişiliği çok önemli bizim kuş insancıl yani insana yakın bir kuşdu.Şuanda çok mutluyuz kafesin yanına gidince hemen yanımza elime gelmek istiyor.

İlk başta elinizi kafesin etrafında tutarak korkacak bir şeyin olmadığını hissettirin. Bunu tekrarlayarak pekiştirin. Daha sonra elinizi içeriye yavaşça sokun ve öylece bekleyin. Bu zaman zarfında sürekli onunla konuşun bence en önemli olanda bu.

Bizimde bugün 2. gün. Ara ara konuşuyorum onunla ellerimi gösteriyorum zararsız olduğumu hissettirmek için ama yine korkuyor yine korkuyor. Sanırım karakter meselesi. Şanslısınız sinizkinin maşallahı var:)

Şanslı olabilirim fakat eminim ki sizin, kuşunuza göstereceğiniz ilgiyle oda size alışacaktır.

Geri