Karadeniz Pet

Eğitimden sonra behlül :)

daygrameon

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Behlül ile ilgili az konu açmadım forumda. İshaldi oydu buydu derken artık aileden birisi oldu. İlgisini de kendime çekmeyi başardım artık eskisi gibi gidip halıda filan oynamıyor, benimle takılıyor. :D

Maşallahı var çok akıllı. Bazı komutları da anlıyor diyebilirim. Geri gel, hayır olmaz komutlarına çoğu zaman tepki veriyor. Kısmetse yakında terliklerimi de getirteceğim :D

IMG 0216 - YouTube
IMG 0218 - YouTube

Tabi ara vermek yok. Eğitimlere devam. Bakalım en uç noktada nereye kadar gelebileceğiz merak ediyorum. :D

Masallah bu isin sirri nedir yapmadigim kalmiyor ama yinede bu sekilde ilgisi yok :( .

Masallah bu isin sirri nedir yapmadigim kalmiyor ama yinede bu sekilde ilgisi yok :( .

Hocam yavruyken aldıysan oyuncak edindirme. Edindirsen de çok oynatma. Sürekli onunla ilgilen zaman ayır. Ben hiç aç bırakıp elimden beslemedim behlülü. Karnı tok olsa da elime yem koydum yedirdim. Ya da elime alıştırırken elime geldiğinde ödül olarak ballı kraker vererek alıştırdım. Olay gerçekten ilgide bitiyor. Ama sabır da çok lazım. Ben de forumda çok başlık açtım kuşum benimle ilgilenmiyor başka şeylerle oynuyor diye. Ama zamanla ilgilenerek dikkatini çekiyorsun. Yani biraz sabır ve günde 1-2 saat ilgi göstermek, mümkün olduğunca elinden yedirmek. Benim için işin bütün sırrı bu. Ama bu dönemde yaklaşık 1 - 1.5 ay sıkılmadan pratik yapmalısın. Gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Bu arada bi de gerçekten bütün kuşların karakterleri farklı. İnsanlar gibi. Behlülden önceki kuşum 3 günde bana alışmıştı. 3 günlük kuşu odanın bi köşesine koysam uçup gelir benimle oynardı. Ama behlülle 1.5 ay uğraştım bu kıvama getirmek için. Ama dediğim gibi ilgi gösterince bir süre sonra seni arkadaşı olarak görüyor.

Son düzenleme:
2-3 tane oyuncak var kafesınde onları çıkartmadan bu iş olmazmı ?