petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eğitimle ilgili bir sorum olacak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve EmreSahin tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. EmreSahin

EmreSahin Guest

Merhaba Arkadaşlar

Ben 3 gün önce bu siteden tanıştığım bir üreticiden 1,5 aylık bir erkek muhabbet kuşu aldım resimlerini eve gidince atarım. Bundan öncede annemler eminönü kuş pazarından sanırım 2 yada 3 aylık bir dişi muhabbet kuşu almışlar dişi kuş biraz yabani davranıyor,erkek olan biraz daha ele alışkan ama dişi olduğu için sürekli onun yanında geziyor akşamları elime alıp alıştırmak istiyorum ilk önce 2 kuşuda serbest bırakıp bir müddet uçuruyorum sonra dişiyi kafese koyup erkek kuşumu elime alıyorum alıştırmak için onunla konuşuyorum ama aklıma takılan bir soru var (Çoğu kuş besleyen arkadaşlarım yüzünden oldu :) ) Acaba erkek kuşum dişi kuşa ilgi gösterdiği için beni dinlemeyip de dişi kuş yüzünden yabani bir kuş olurmu.

Demek istediğim elime alıştırıp konuşturmak istiyorum ama dişi kuş buna engel olumu Biraz uzun oldu ama ginede cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Satın Aldığım Arkadaşın Konusundan çaldım :)

#1 EmreSahin, 26 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 26 Şubat 2014
  2. Abdurrahman CENGİZ

dişi kuşla ilgilenir sizinle ilgilenmez alıştırmak sizin için zor olur

3. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    evet kardeşim dişiyle ilgileneceği için konuşturman zor olur hatta belkide konuşturamazsın bile

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    işin zor ama ımkansız degıl ugraşmak lazım 2 kuş la alıştırmak zor olur

5. EmreSahin

EmreSahin Guest

Yorumlarınız için teşekkür ederim Sanırım alıştırmak istiyosam dişi kuşa baskabir yuva bulmam lazım

6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    imzamdaki konuyu inceleyebilirsiinz

7. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    İmkanınız varsa dişi kuşa evin ayrı bir odasında bakabilirsiniz. Bu şekilde erkek yavru hem size alışır hem de konuşur. Ama biraz büyüdükleri zaman eşe attığınızda sorunlar ortaya çıkabilir,birbirlerini kabul etmeyebilirler. Yani erkek kuş evcilleşsin istiyorsanız tek besleyeceksiniz, yavrusunu almak istiyorsanız ikisini bir kafese koyup onlarla ilgilenmeyecek ve eş olmalarını seyredeceksiniz sadece.

Sayfayı Paylaş