Karadeniz Pet

Eğitimli Ve Eğitimsiz Yavru Arasındaki Farklar (g0rky06)

g0rky06

Onursal Üye
Evet arkadaşlar bu konumda size eğitimli ve eğitimsiz yavru muhabbet arasındaki farkları anlatmaya çalışcam ve videolu bir şekilde size suncam.

Bazı arkadaşlar yorumlarda diyorki "yavru kuş zaten ele gelir hemen alışması kolay olur insandan kacmazlar yavru kuş zaten eğitimlidir!" Sırf böyle düşünen arkadaşlara bir video hazırladım görün bakalım eğitim görmüş ve eğitim almamış yavru muhabbet arasındaki farkı. Bunların 3 üde kardeştir.

Kendi gözlemlediğim farklar :

1: Kuş sizi gördüğünde heycanlanır çıkmak için cıldırır.
2: Elinizi kafese uzattığınızda size gelmek için kendini sevdirir cıkarmanız için bekler
3: Kafesin içinde sevmenize izin verir.
4: Kafeste oyana buyana kaçmaz :
5: Egitimsiz muhabbetin yaptıgı gibi cıglık atmaz.
6: Ve bu eğitimli kuşlar gün geçtikce sizden kopamaz daha çok alışırlar. Diger yavru ise asla insanla iletişime geçmeyi kabullenemez.

Daha varda var ....

Videoyu uzatmak istemedim dışarıdaki farklarınıda göstermek isterdim ama sonucu tahmin edebilirsiniz eğittiğim kuşlarım elimden omzumdan inmicek digeri ise duvardan duvara kendini vuracak kacacak delik arıcaktır.

[YOUTUBE]I9Hn0ASb3zo[/YOUTUBE]

Konu sabitlenirse belki faydalı olabilir. (Bilinçsiz yorumların önüne geçilebilir)

kaplumbağa terbiyecisi vardı ya,
sende muhabbetkuşu terbiyecisi oldun be kardeşim...

emeğine sonsuz saygım var, helal olsun...:)

Kardeşim benim 1 aylık bir muhabbetim var alalı 2 gun oldu sence ilk yöntemim nasıl olmalı ve kusa nasıl yaklaşmalıyım

bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:43 -->-> Daha önceki mesaj 13:42 --

Kardeşim benim 1 aylık bir muhabbetim var alalı 2 gun oldu sence ilk yöntemim nasıl olmalı ve kusa nasıl yaklaşmalıyım

imzamda konu baslıkları var bakarsanız bişeyler kaparsınız :D

güzel bi paylaşım :) tebrikler

Abi cok güzel bir paylaşım olmuş en iyi egitimci sensin heralde sitede tebrik ederim

Maşallah güzel yavrular sen de iyi ilgilisin hayırlı satışlar olsun

Bir şey sorucam videodan göremediğim için soruyorum eline gelen iki yavrunun cinsiyetleri nedir ?

Geri