Karadeniz Pet

Eğitmek hakkında.

Berşan KENAR

Paylaşımcı Üye
Selamın Aleyküm bnm mubişim elime felan geliyor sevdiriyor felan omzuma geliyor. Yalnız ikinci elimi isin icone sokunca is bozukuyo hemen ucuyo elimin uzerindeyken diger eli gosterince kaciyor. Elimden yem yemiyor felan. Bnm sorum su elimden nasil yemyedirebilirim nasi öpebilirim kafamdanda kaciyor hemen .

kardesm o skintinn gececegini sanmiyrm benimde 9 aylik kusm var 8 aydan beri beraberiz diger elimi yaklastirdimmi kaciyr geri gelip kafama konuyr bir turlu sevemedim gitti . yem konusunuda gelince sana guvendimi yemesi lazm

Bence tüylerine dokunma sevme olayı biraz da kuşun karakteriyle alakalı benim kuşum da ilk 1 ayında kendini sevdirirdi boynundaki tüyleri kabartırdı. Ama yetişkin olduktan sonra bunu yapmamaya başladı. Gagasını, kanadını öptürüyor hatta gelip kendisi öpüyor ama hiçbir şekilde elle sevdirtmiyor.

Ćok tesekkurler abilerim malum yaş kucuk hevesleniyorum

Elle sevdirtme olayı biraz sıradışı bir durum.
Gördüğüm kadarıyla evcil kuşların çoğunluğu ele omza kafaya geliyor ama başını sevdirtmesi, kaşıtması falan istisnai bir durum.
Benim ağzımın içine kafasını sokan kuşum var ama kafasını, vücudunu elletmiyor.

Elle sevdirtme olayı biraz sıradışı bir durum.
Gördüğüm kadarıyla evcil kuşların çoğunluğu ele omza kafaya geliyor ama başını sevdirtmesi, kaşıtması falan istisnai bir durum.
Benim ağzımın içine kafasını sokan kuşum var ama kafasını, vücudunu elletmiyor.
Suan herlade ne oldu bilmiyorum kafasini ve goğsünü sevduriyor ama elle yemiyor gene

Elle yedirmenin amacı kendini sevdirmeye alıştırmaktır. Zaten sevdiriyorsa bırak elden yemesin ne lüzum var. Zaten sevdirmeye başlamış.

Kardeşim zamanla olacaktır. Olmazsa da karakterle ilgili bir durum.

Kardeşim zamanla olacaktır. Olmazsa da karakterle ilgili bir durum.
Aynen abim izliyorum mesela adam elini koyuyo kafese elini kemiriyo bnmki elike cikiyo ucuna cikiyo :) bu arada abi kafes iyi olmusmu
ec5e24bf8c76552f2f9e775c92f0021f.jpg

[MENTION=17418]BersanKNR[/MENTION] Kardeşim plastik tüneği kaldır bence. 2 tahta tüneği biraz daha yaklaştır. Çapraz olsunlar. Oyuncak güzel. Salıncakta olabilir yerine. Gerisi güzel. Güle güle besle Berşan.

[MENTION=17418]BersanKNR[/MENTION] Kardeşim plastik tüneği kaldır bence. 2 tahta tüneği biraz daha yaklaştır. Çapraz olsunlar. Oyuncak güzel. Salıncakta olabilir yerine. Gerisi güzel. Güle güle besle Berşan.
Peki abim salıncak takiyimda çapraz sekilde.dedigini anlamadim

2 yasini gecmis bir kusum var, yavruyken sahiplendim ve ilk gunden beri kusumu bir kere avuclayarak tutmaya calismadim. Su an omzumuzdan inmiyor elimize geliyor, elimizden yem yiyiyor, boynunu sevdiriyor. Anlayacaginiz guven problemi hic yasamiyoruz ama avuclamak istersek eminim izin vermez. Demek istedigim, onceliginiz kusunuza guven vermek olsun. Kusunuz daha cok kucuk, onunuzde oldukca uzun bir zaman var ama ilk gunler cok onemli. Elleriniz hep onun hizasinda olsun, tutmaya calismayin ve eger yaklasmak istemiyorsa zorlamayin. Size guvendikten sonra gerisi cok kolay olacak.

2 yasini gecmis bir kusum var, yavruyken sahiplendim ve ilk gunden beri kusumu bir kere avuclayarak tutmaya calismadim. Su an omzumuzdan inmiyor elimize geliyor, elimizden yem yiyiyor, boynunu sevdiriyor. Anlayacaginiz guven problemi hic yasamiyoruz ama avuclamak istersek eminim izin vermez. Demek istedigim, onceliginiz kusunuza guven vermek olsun. Kusunuz daha cok kucuk, onunuzde oldukca uzun bir zaman var ama ilk gunler cok onemli. Elleriniz hep onun hizasinda olsun, tutmaya calismayin ve eger yaklasmak istemiyorsa zorlamayin. Size guvendikten sonra gerisi cok kolay olacak.
Suan kapisi acik elime geliyor felan disari cikattim ona ozel yaltigim koltuga cikti tekrar kafese uctu sarki actim ona otuyodu sustu simdi nedense :)

Geri