Karadeniz Pet

Egzama (Konu Dışı)

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
T

Tevfik AKTUNÇ

Guest
Merhabalar, yaklaşık 2 yıldır çekiyorum bu hastalığı kafamda egzama çıktı fakat ne yaptıysam kurtulamadım. Cildiyeye gittim 9 kutu ilaç kullandım aylardır nafile, hocaya gittim okuttum üflettim yok yine tık yok. Şimdi de diyorlar ki Erzurumdaymış sanırım bir kaplıca varmış orası iyi geliyormuş Egzama hastalığına, Erzurum'a gitmeyi düşünüyorum şimdi de açıkcası. Çok fena derecede kaşıntıya sebep oluyor, saçlarım dökülüyor ve çok kaşıdığımda ise kanamaya kadar gidiyor. Bir önerisi olan var mı? Yakınınızda olsa böyle bir hastalıktan kurtulan var mı? (açıkcası çaresizim)

Valla Hocam aynı durumdan bende muzdaribim.. Fakat ne yaptıysam bir türlü geçmedi.. Aklınıza gelebilecek herşeyi yaptım.. Erzurum konusunu ilk defa duydum ama hiç denk gelmedim..Eğer gerçekten geçirecekse bende giderim..

elimde mevcut benim dermovate krem var kortizonlu bu kremi kullanınca kuruma falan gidiyor ama kırmızılık gene kalıyor ama kalıcı tedavi yok sanırım soğuk ve stresten uzak durmak gerekiyor

Yusuf kardeşim naptıysam olmuyor işte, bir ağabeyim kaplıcaya girmiş onunda bacağında varmış aynı sorun. Bana doktor dedi ki eğer egzama geçer ise 40 yaşında da olsa saçların tekrar çıkar dedi.

Benim ellerimde oluyordu ısırgan yağı özlü krem kullandım bir ay içinde kaşınması, kaşınmayıncada kendi geçmişti.Ama saç için ne yapılabilir bilemiyorum.
Tabi tamamen geçmiyor yine ortaya çıkabilir.
Diyeceğim,ısırgan çayı için,ısırgan kaynatın suyuyla başınızı yıkayın,ve ısırgan yağı özlü ürünler bulun.
Aktarlara sorun.Ama kaplıcayada gidin imkanınız varsa.
Çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun hastalığı çekmesi kolay değil.
şöyle bi yazı var:
Saç Egzaması | Saç Bakım

Kortizollu şampuan vs ler saç derisini inceltiyor uzun süreli kullanmanız sakıncalı sağlık açısından.. Üstad valla artık bıktım oluruna bıraktım bazı zamanlar psikolojim yerlerde geziyor bu egzama yüzünden hayattan soguyorum ama bir çözüm yok heralde.. Tıp dünyası herşeye bir çözüm buluyor egzama üzerinde hiçbir gelişme yok..

geçmiş olsun, inşallah çaresi bulunur

Kedi ve köpeklerde egzama mamaya bağlı alerjini olarak oluyor (yanlış anlamayın size birşey ima etmeye çalışmıyorum sadece belki bir faydası dokunur) belkide sürekli yediğiniz bir yiyecek dokunuyor olabilir. Doktorunuza danışarak depo-medrol kullanmayı deneyebilirsiniz insanlarda kullanılan bir ilaçtır enjeksiyon olarak biz klinikte çok fazla verim alıyoruz. Tekrar söyliyim lütfen yanlış anlamayın :)

Kesin bir çözümü yok ama kontrol altında tutulur

egzama genelde karaciğer yağlanması ile ilgilidir.bence diyete girmen lazım

stres ve sentetik şampuan parfüm sabunda tetikler

geçmiş olsun, inşallah çaresi bulunur

Teşekkürler Ezel inşallah bulunur.

Kedi ve köpeklerde egzama mamaya bağlı alerjini olarak oluyor (yanlış anlamayın size birşey ima etmeye çalışmıyorum sadece belki bir faydası dokunur) belkide sürekli yediğiniz bir yiyecek dokunuyor olabilir. Doktorunuza danışarak depo-medrol kullanmayı deneyebilirsiniz insanlarda kullanılan bir ilaçtır enjeksiyon olarak biz klinikte çok fazla verim alıyoruz. Tekrar söyliyim lütfen yanlış anlamayın :)

Yok hocam estağfurullah ne yanlış anlaması, siz burada bildiğinizi konuşuyorsunuz sıkıntı yok, yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Teşekkür ederim.

egzama genelde karaciğer yağlanması ile ilgilidir.bence diyete girmen lazım

Merhabalar ağabey, ben normalde vücut geliştirme ile ilgileniyordum ağabey yanlış anlaşılmasın karşılıklı hesaplarsak 6 baklava vardı. Boyum 1.86 kilom ise 78 idi dengede tutuyordum yine de oluyordu, sanırım en büyük kaynağı stresdir. Kafam hiç rahat olmuyor hemde hiç.

Yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz için her birinize teşekkürlerimi sunuyorum, saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Allah razı olsun hepinizden.

Teşekkürler Ezel inşallah bulunur.

Yok hocam estağfurullah ne yanlış anlaması, siz burada bildiğinizi konuşuyorsunuz sıkıntı yok, yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Teşekkür ederim.

Merhabalar ağabey, ben normalde vücut geliştirme ile ilgileniyordum ağabey yanlış anlaşılmasın karşılıklı hesaplarsak 6 baklava vardı. Boyum 1.86 kilom ise 78 idi dengede tutuyordum yine de oluyordu, sanırım en büyük kaynağı stresdir. Kafam hiç rahat olmuyor hemde hiç.

Yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz için her birinize teşekkürlerimi sunuyorum, saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Allah razı olsun hepinizden.

spor yaparken amino falan kullanıyormusun.çünkü karaciğer zorlanmalarında bu oluyor.stres te tetikleyici

spor yaparken amino falan kullanıyormusun.çünkü karaciğer zorlanmalarında bu oluyor.stres te tetikleyici

Ağabey ilk başlarda protein tozu falan alıyordum, fakat çok kullanmadım. En fazla 1 ay kullanmışımdır, doğal yoldan almaya çalıştım proteini (et, tavuk, pirinç lapası, yumurta vb.) bu parantez içindeki yiyeceklerden de olur mu ki ağabey?

bende zamanında yaptım vücut geliştirme,kuzenimle beraber gidiyorduk o kendini ilaçladı ben kullanmadım.fakat kullandığı ilaçlar spor yaptığı sürece birşey yapmadı.fakat spora ara verince deride dökülmeler ve kızarıklılar başladı.iç hastalıkları doktoruna gitti yanılmıyorsam.doktor proteinsiz diyet ve hafif spor vermişti.

bende zamanında yaptım vücut geliştirme,kuzenimle beraber gidiyorduk o kendini ilaçladı ben kullanmadım.fakat kullandığı ilaçlar spor yaptığı sürece birşey yapmadı.fakat spora ara verince deride dökülmeler ve kızarıklılar başladı.iç hastalıkları doktoruna gitti yanılmıyorsam.doktor proteinsiz diyet ve hafif spor vermişti.

Artık bende ne yapacağımı şaşırdım ağabey açıkcası, askerde oluştu bu durum. Çok nöbet tutuyordum askerde çelik başlık kafamdan çıkmıyordu ve haliyle streslide oluyordum. Geldikten sonra sivil yaşamda askerlikten zor tabii, bakalım inşallah ilerleyen zamanlarda iyileşir.

Artık bende ne yapacağımı şaşırdım ağabey açıkcası, askerde oluştu bu durum. Çok nöbet tutuyordum askerde çelik başlık kafamdan çıkmıyordu ve haliyle streslide oluyordum. Geldikten sonra sivil yaşamda askerlikten zor tabii, bakalım inşallah ilerleyen zamanlarda iyileşir.

geçmiş olsun diyelim,ama proteini kesersen daha iyi olur diye düşünüyorum